The Born This Way Ball

Happy Anniversary Born This Way Ball!

27. dubna 2014 v 16:22 | john
Přesně před dvěma lety začalo celosvětové turné Lady Gaga, The Born This Way Ball. První zastávkou byl jihokorejský Seoul. Lady Gaga v rámci turné odehrála přesně 98 koncertů z plánovaných 120. BTW Ball vydělal 181.1 milionů dolarů a stalo jedním z nejúspěšnějších tour roku 2013. Turné si získalo i sympatie kritiků po celém světě, kteří chválili design stage, pěvecké schopnosti Lady Gaga, a také celý skvělý produkční tým. Přesně za týden se Lady Gaga vrhne na své nejnovější celosvětové turné, artRAVE: the ARTPOP ball, které startuje už 4. května na Floridě.


Lady Gaga původně naplánovala 120 show turné Born This Way Ball, ale 22 z nich bohužel nemohla uskutečnit. Jako první byl zrušen koncert v indonésské Jakartě, který se měl konat 20. června 2012. I když Gaga za show bojovala do poslední chvíle, tak ji nakonec musela zrušit kvůli silným nepokojům a protestům [LINK, link 2, link 3].


Začátkem roku 2013 Lady Gaga čekala severoamerická část turné, kterou však nemohla dokončit, protože si během vystupování poranila kyčel. I tentokrát se Gaga snažila, aby nemusela termíny rušit, a tak nikomu nic neřekla a v šílených bolestech pokračovala ve vystupování. V polovině února však Gaga už nemohla ani chodit, a tak byla nucena zrušit zbytek turné a podstoupit operaci kyčle, která s sebou nesla i půl roku zotavování. [LINK]

List of highest-grossing concert tours: The Born This Way Ball Tour

13. července 2013 v 10:42 | john
Web Pollstar, který zaznamenává a publikuje informace o všech turné umělců, zveřejnil seznam nejziskovějších turné roku 2013. V seznamu se objevila i Lady Gaga se svým The Born This Way Ball Tour, které vydělalo přesně 187 689 553 dolarů. Gaga v rámci turné k albu Born This Way odehrála 98 show. Turné začalo koncem dubna v Asii a bylo ukončeno začátkem února v USA.

The Born This Way Ball Tour: Fanmade AUDIO

17. června 2013 v 16:07 | john
Fanoušek Lady Gaga, který na síti Youtube vystupuje pod jménem A Go Go, chystá již několik měsíců fanmade záznam z turné Lady Gaga, The Born This Way Ball. Tomuto fanouškovi se podařil natočit velmi kvalitní materiál z koncertu Gaga. Podle informací by celý video záznam měl vypustit již během léta. Nyní však na Soundcloud nahrál několik audio souborů. Záznam z turné BTW Ball Gaga chystala vydat oficiálně, ale než jej stihla natočit, tak turné kvůli jejímu zranění skončilo. Audio od fanouška si můžete poslechnout zde:THE BORN THIS WAY BALL TOUR: Lady Gaga Live in Seoul 27/4/2012 (PHOTOS)

25. května 2013 v 9:41 | john
Objevilo se několik nově zveřejněnných fotografií z prvního koncertu Lady Gaga z jejího turné The Born This Way Ball, který se konal 27.dubna 2012 v korejském Seoulu.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga: Skype Ball (PHOTO)

5. května 2013 v 10:47 | john
Lady Gaga: The Born This Way Ball, Los Angeles, CA 20/1/2013

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2012 (PHOTOS #8)

29. dubna 2013 v 16:16 | john
Objevilo se několik krásných fotografií Lady Gaga s fanoušky, které byly pořízeny v zákulisí jejího turné The Born This Way Ball.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
další fotky v celém článku!

The Born This Way Ball: Behind The Scenes PHOTOS

23. dubna 2013 v 17:24 | john
Třetí celosvětové turné Lady Gaga, The Born This Way Ball, bohužel skončilo o několik týdnů dříve než původně mělo. Přesto se však turné stalo jedním z nejúspěšnějších tour všech dob a od svého začátku, který byl v dubnu 2012 v Koreji, se těšil velkému úspěchu a ohlasy na něj byly více než pozitivní. Deník The Sun dokonce o turné napsal, že je to "nejlepší show, kterou letos budeme moci spatřit." Pollstar Concert Industry Awards pak turné BTW Ball vyhlásilo jako nejlepší tour roku.

Turné mělo snad všechno - skvělou umělkyni, několik členů kapely, dokonalé kulisy a také zvukový tým Eighth Day Sound, který spolupracoval například na turné Madonny, Pavarrotiho, Jay-Z nebo Toma Jonese. Zvukař Chris Rabold v nedávném rozhovoru mluvil o spolupráci s Lady Gaga a o konzoli SD7, kterou využívali.

"Velké popové show, jako je tato (BTW Ball), mají velmi pečlivý scénář, cílem je důslednost a více či méně dokonalost pro každou noc. Nemyslím si, že někdy dosáhneme dokonalosti, ale pomocí využití SD7 můžeme získat konzistenci. SD7 je mnohem více konfigurovatelná, než jiné platformy.

Byly zveřejněny i exkluzivní fotografie, které pocházejí ze zákulisí turné Lady Gaga, The Born This Way Ball.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Born This Way Ball Tour - Fan-Made DVD (PREVIEW)

17. března 2013 v 15:56 | john
Jeden fanoušek připravuje fan-made záznam turné Lady Gaga, The Born This Way Ball, který bude složen ze záznamů několika koncertů, které se odehrály na různých místech. Na net už stihnul vypustit několik ukázek, tou poslední je záznam skladby "Scheisse" z koncertu v pařížského Stade De France. Celý záznam koncertu Lady Gaga fanoušek hodlá vypustit letos v létě. Kvalita jeho materiálů je skutečně velmi dobrá:

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2012 (PHOTOS #10)

15. března 2013 v 9:09 | john
Fotky ze zákulisí posledních koncertů turné Lady Gaga, The Born This Way Ball.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

POLL: Favourite Lady Gaga Costume from The Born This Way Ball Tour

22. února 2013 v 18:46 | john
Populární hudební web PopCrush zveřejnil na svých stránkách anketu, která se týká předčasně skončeného turné Lady Gaga, The Born This Way Ball. V anketě se PopCrush veřejnosti ptají, který z kostýmů ze třetího celosvětového turné Lady Gaga byl nejlepší. Na výběr je černo/zlatá kožená kombinéza (The Edge Of Glory + Marry The Night), kalhotový kostým (Paparazzi, Scheisse), nejnovější modrý kostým, který měla Gaga při vystupování s album verzí songu "Hair" a pak je ve výběru ještě bílý kostým s "Ram" maskou (Bad Romance) a nakonec růžové šaty s origami, se kterými Gaga vystupovala při písních Fashion Of His Love a Just Dance. Hlasovat můžete zde:
+ PopCrush vybrali Top 10 vět z textů skladeb Lady Gaga→LINK

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2013 (US Leg) (PHOTOS #9)

19. února 2013 v 17:10 | john
Na net se dostaly další fotografie ze zákulisí turné The Born This Way Ball, na kterých je Lady Gaga se svými fanoušky.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2013 (US Leg) (PHOTOS #8)

18. února 2013 v 18:36 | john
Přidávám další fotky ze zákulisí turné The Born This Way Ball, na kterých je Lady Gaga se svými fanoušky. Fotky byly pořízeny na posledních show v USA a Kanadě.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
další fotky v celém článku!

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2013 (US Leg) (PHOTOS #6)

17. února 2013 v 9:22 | john
Objevily se fotografie ze zákulisí turné The Born This Way Ball, na které je Lady Gaga se svými fanoušky. Fotky byly pořízeny na posledních US show:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

BTW Ball becomes the 23th highest-grossing tour of all time

14. února 2013 v 19:56 | john
S předčasným koncem turné Lady Gaga, The Born This Way Ball, přišly i předběžné statistiky ohledně úspěšnosti turné. Za celkem 98 odehraných show turné Gaga vydělalo více než 185 000 000 dolarů a prodalo se kolem 1.8 milionu vstupenek. Turné Born This Way Ball se tak stalo 23.nejvýdělečnějším tour všech dob a je to 7.nejvýdělečnějším tour ženské umělkyně. Přesnější informace příjdou zřejmě brzy.

BTW Ball Tour: Lady Gaga Live in Montreal, Canada 11/2/2013 (PHOTOS)

13. února 2013 v 18:34 | john
Přidávám fotografie ze zatím posledního koncertu Lady Gaga, který odehrála 11.února v kanadském Montrealu v rámci turné The Born This Way Ball.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2013 (US Leg) (PHOTOS #7)

12. února 2013 v 15:20 | john
Objevilo se několik dalších fotografií ze zákulisí US části turné The Born This Way Ball, na kterých je Lady Gaga se svými fanoušky.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

BTW Ball Tour: Lady Gaga Live in Toronto, Canada 9/2/2013 (PHOTOS - Day2)

10. února 2013 v 19:03 | john
Lady Gaga včera podruhé představila své turné Born This Way Ball v kanadském Torontu. Tady jsou fotky:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball Tour 2013 (US Leg) (PHOTOS #6)

10. února 2013 v 15:30 | john
Další fotografie ze zákulisí US části turné Lady Gaga, The Born This Way Ball.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

BTW Ball Tour: Lady Gaga Live in Toronto, Canada 8/2/2013 (PHOTOS)

9. února 2013 v 12:33 | john
Lady Gaga včera vystoupila se svým turné The Born This Way Ball v kanadském Torontu. Gaga měla opět zelenou paruku a navíc předvedla upravený kostým "meat dress", který má u songu "Americano".
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga backstage at Born This Way Ball in Kansas City 4/2/2013 (PHOTOS)

9. února 2013 v 9:51 | john
Objevily se fotky ze zákulisí koncertu Lady Gaga, které byly pořízeny po skončení koncertu v Kansas City, který se konal 4.února.
 
 

Reklama