Born This Way

Happy 4th Birthday, Born This Way!

23. května 2015 v 18:00 | john

ALBUM "BORN THIS WAY" SLAVÍ 4. VÝROČÍ OD SVÉHO VYDÁNÍ!

"Born This Way" je druhé (třetí i s EP The Fame Monster) studiové album Lady Gaga a bylo vydáno přesně 23. 5. 2011.

Ihned po vydání se album stalo naprostou jedničkou a ve více než 20 zemích na dlouho ovládlo jak iTunes, tak i albové žebříčky. Za první týden prodeje se celosvětově alba prodalo kolem 2 000 000 kopií. Jen v USA se ala "Born This Way" prodalo v prvním týdnu přes 1,14 milionů kopií, což byl rekord. Tento rekord byl zapsán i do Guinessovy knihy rekordů, jako nejrychleji prodávané digitální album ve Spojených státech.

Na albu s Lady Gaga spolupracovala řada úžasných umělců a producentů. Nejvýraznějším hostem je bezesporu Clarence Clemons, který si v hitech "The Edge Of Glory" a "Hair" střihl epické saxofonové sólo, které skladbám dodalo šmrnc a jedinečný zvuk. Další skvělá spolupráce nastala při singlu "You And I", na kterém s Gaga spolupracoval kytarista legendární kapely Queen, Brian May. Oba pánové, May i Clemons, se zpěvačkou i live vystoupili. Co se týče producentské spolupráce, tak na album silně přispěl Fernando Garibay, DJ White Shadow a nebo RedOne.

Obsah alba by se dal shrnout do těchto slov: osvobození, víra, sexualita, feminismus a nebo individualismus. Lady Gaga se dle svých slov také snažila inspirovat se příběhy svých fanoušků a přetvořit je do svých skladeb. Většina skladeb vznikla v Evropě, ale nahrávalo se a mixovalo také v New Yorku nebo v Sydney. Stylem skladeb se Gaga inspirovala u Madonny, Whitney Houston, Bruce Springsteena a nebo také u Iron Maiden, Queen nebo Kiss. Gaga si také přála, aby se její album stalo "albem generace" a věnovala ho právě svým fanouškům, které nadevše miluje. Lady Gaga přiznala, že album "Born This Way" pro ni bylo velkým riskem, ale prý ničeho nelituje.

To, že se bude album jmenovat "Born This Way" se vědělo už dlouho před vydáním. Oficiálně jsme se to však dozvěděli až v září 2010, když Gaga v masových šatech přebírala svoji osmou cenu na MTV VMA Awards. V ten den Gaga zazpívala i úryvek titulního singlu. Obal alba však u fanoušků vyvolal rozporuplné reakce. Někteří jej milovali hned od začátku, některým se nelíbil a někdo třeba za nějakou dobu změnil názor. Gaga si však za coverem stála a uklidňovala svá monsters, že až uslyší celé album, tak jeho význam pochopí.

Album nabídlo opravdu velké množství skladeb. Ze 17 songů však vzešlo jen 5 singlů + 1 promo singl. V podstatě jejich úspěšnost by se dala očíslovat stejně tak, jako číslovat jejich postupné vydání. Komerčně nejúspěšnější byl hned první singl, "Born This Way", který se stal ve více než 15 zemích #1 a prodalo se ho několik milionů kopií. Druhým singlem se stal song "Judas", který se nedočkal tolik úspěchů jaký bych se mu mělo dostat. Nicméně klip k němu je nejsledovanějším videem z éry BTW. Třetím singlem z alba se stal úžasný song "The Edge Of Glory", který byl původně jen promo singlem, ale fanoušci se do něj tak zamilovali, že singl okamžitě vytáhli do Top 3 v téměř všech charts. Následoval singl "You And I" a poté koncem roku i "Marry The Night". Úspěšně album reprezentoval i propagační singl "Hair", který se dostal do čela iTunes po celém světě a velmi dobře se mu dařilo i v oficiálních charts. Například v americkém singlovém žebříčku Billboard Hot 100 debutoval na slušném 12. místě.

Lady Gaga album "Born This Way" propagovala opravdu velmi kvalitně a intenzivně. Kormě toho, že o něm každou chvíli mluvila v nějakém magazínu, tak samozřejmě vystupovala i v TV pořadech a na různých akcích. Vše začalo v únoru 2011, kdy Gaga vystoupila na Grammy Awards. Poté už jen následovaly pořady jsko je SNL, Good Morning America, The View, Oprah Show a nebo festivaly jako byl BBC Radio 1´s Big Weekend a další podobné. Gaga album podpořila i svým celosvětovým turné, The Born This Way Ball.

V USA se alba dodnes prodalo přes 2,326,000 kopií a celosvětový prodej podle Mediatraffic přesáhl 6,300,000 kopií - label Lady Gaga však uvádí, že prodej BTW je někde kolem 8 milionů.

Pro mě nejdůležitější informací o albu "Born This Way" však zůstává fakt, že GAGA album zcela věnovala svým fanouškům (v bookletu "THIS ALBUM IS FOR Ü") a hlavně skladby z alba inspirovaly miliony lidí po celém světě díky silnému poselství, které spočívá v milování a přijetí sama sebe.


"Přišlo to tak rychle. Pracovala jsem na albu několik měsíců a cítím se teď velmi silná, že už je hotové. Některým umělcům to trvá roky. V mém případě to tak není. Píšu hudbu každý den. Album je hymnou naší generace. Zahrnuje nejlepší hudbu, kterou jsem kdy napsala. Tohle album je nejlepším albem v mojí kariéře. Je to jako manželství electronické hudby s metalem, rock 'n' rollem, popem a hymnickými melodiemi s tanečními beaty, které jsou jako úder kladivem. Je to něco, co je mnohem hlubší než paruka, rtěnka, nebo zas*ané šaty z masa."

Oficiální photoshoot k albu Born This Way, který nafotil Nick Knight →Born This Way (Nick Knight) Photoshoot 2011

Kterou skladbu, videoklip, vystoupení, nebo look Lady Gaga z období alba Born This Way máte nejraději?

Happy 4th Anniversary, "Born This Way"!

11. února 2015 v 18:05 | john
Dnes jsou tomu přesně 4 roky, co vyšel singl Lady Gaga "BORN THIS WAY". Singl byl vydán přesně 11.února 2011. Tento hit vládl hlavní americké singles chart Billboard Hot 100 celých 6 týdnů a ovlivnil, inspiroval a dodal sílu milionům příznivcům Lady Gaga.

Skladbu napsala Lady Gaga a produkovali ji Fernando Garibay, Jeppe Laursen a DJ White Shadow. Song se stal pilotním singlem ze stejnojmenného alba, které vyšlo 23.května 2011. "Born This Way" se stal ihned po vydání velkým hitem a trhal rekordy v prodejnosti. Na iTunes se stal nejrychleji prodávaným singlem v historii, což singlu vydrželo do léta 2012. Co se týká umístění v žebříčcích, tak singl se umístil na #1 ve více než 25 zemích, včetně USA. V Billboard Hot 100 chart se navíc stal TISÍCÁTÝM #1 singlem v historii žebříčku a historicky prvním #1 singlem, ve kterým bylo použito označení "transgender". "Born This Way" vydržel na vrcholu Billboard Hot 100 celých 6 týdnů v řadě a v Canadian Hot 100 dokonce 7 týdnů.

Singl obdržel i velmi kladá hodnocení od hudebních kritiků, kteří jej nazývali "disco hymnou" a "přímou popovou klasikou". Několik hudebních magazínů a webů na konci roku zařadilo na seznam nejlepších skladeb roku 2011.

Za pouhé 3 dny se singlu v USA prodalo 448 000 kopií a za stejnou dobu jej rádia hrála 4,602krát, což mu zajistilo 14.místo v žebříčku Billboard´s Pop Songs a další rekord - nejhranější debutující song v historii. Celosvětový prodej činí něco přes 8,5 milionu kopií (jen v USA se prodalo 3,9 milionu kopií), díky čemuž se hit řadí mezi nejprodávanější singly všech dob.

"Spojení mezi 'Born This Way' a duší nahrávky spočívá v tom, že jste se nutně nemuseli narodit pouze v jeden okamžik. Máte celý život na to, abyste se narodili a stali se hlavním potencionálem vize, kterou pro sebe vidíte. Kdo jste poté, co jste vyšli z matčina lůna, nemusí být nutně tím, kým se stanete. 'Born This Way' říká, že váš porod není konečný, vaše zrození je nekonečné."

"Chtěla jsem napsat tuhle "this-is-who-the-fuck-I-am" hymnu, protože jsem se nechtěla skrývat za poetická kouzla a metafory. Chci, aby to byl útok. Útok na problematiku, protože si myslím, že v dnešní hudbě se vše stává nevýrazným a poselství je skryto ve hře s textem. Vraťte se do počátků 90.let, kdy se Madonna, En Vogue, Whitney Houston a TLC zmocnily hudby pro ženy, gay komunitu a všech dalších znevýhodněných komunit. Texty a melodie byly velmi dojemné, gospelové a velmi spirituální, a tak jsem si řekla, 'Tohle je druh nahrávky, jaký musím udělat. Je to nahrávka, která otřese hudebním průmyslem.' Není to tracku. Není to ani o produkci. Je to o té skladbě. Každý by mohl zpívat 'Born This Way'. Může to být kdokoliv."


Velkou inspirací při psaní songu "Born This Way" Lady Gaga byla nezapomenutelná WHITNEY HOUSTON. Gaga jí za inspiroaci poděkovala na předávání cen Grammy v roce 2011, tedy přesně rok předtím, než tato velká umělkyně zemřela.

"Chtěla bych poděkovat Whitney, protože když jsem psala Born This Way, tak jsem si představovala, že to zpívá ona, protože jsem neměla dost odvahy představit si samu sebe jako superstar. Takže Whitney, představovala jsem si tebe, že to zpíváš, když jsem to psala. Děkuji."

+ Dnes jsou tomu už 3 roky, co zemřela výjimečná zpěvačka, Whitney Houston. Whitney patřila mezi hlavní idoly Lady Gaga, ovlivnila řadu umělců a miloval ji celý svět. R.I.P. WHITNEY
"Zjistila jsem, že se mi o tom moc lehce nemluví, ale vlastně mým největším vlivem po deset let v tomto domě byla právě Whitney. Vždycky po škole jsem stávala na tomto schodišti a zpívala 'The Star-Spangled Banner'. Mohla jsem to zpívat stále znova a znova. Vždycky jsem se tam postavila a mohla jsem ji studovat. Poděkovala jsem jí na Grammy, když jsem vyhrála tu cenu, protože ona pro mě byla prostě ta nejlepší umělkyně všech dob." - Lady Gaga v roce 2012 během rozhovoru pro Oprah Winfrey.

Gaga také prozradila, jaké byly její pocity, když se dozvěděla o smrti jedné z nějvětších pěveckých legend.

"Nebyla jsem šokovaná. Nevím, že bych byla nějak překvapená, prostě jsem tomu nemohla uvěřit, že její srdce už nebije. Tak nějak jsem to cítila. Byla jsem vděčná, že jsem věděla, že ona věděla o tom, že ji miluju."


++ Dnes si také připomínáme 5. výročí od úmrtí úžasného módního návrháře, Alexandra McQueena, jehož šaty, ale hlavně boty Lady Gaga nosila v začátcích své kariéry. R.I.P. Alexander

Také Alexander a jeho tvorba byla pro Lady Gaga velkou inspirací při psaní Born This Way.

"Myslím, že je tam v nebi a celé to plánuje. Tahá za módní nitky. Já vlastně tu píseň nenapsala, byl to on!" řekla Gaga v roce 2011 v rozhovoru pro Harper´s Bazaar.

Happy 3rd Birthday 'Born This Way'!

23. května 2014 v 15:00 | john
Album Lady Gaga, BORN THIS WAY, dnes slaví 3. výročí od svého vydání!

"Born This Way" je druhé (třetí i s The Fame Monster) studiové album Lady Gaga a bylo vydáno přesně 23. 5. 2011.

Ihned po vydání se album stalo naprostou jedničkou a ve více než 20 zemích na dlouho ovládlo jak iTunes, tak i albové žebříčky. Za první týden prodeje se celosvětově alba prodalo kolem 2 000 000 kopií. Jen v USA se ala "Born This Way" prodalo v prvním týdnu přes 1,14 milionů kopií, což byl rekord. Tento rekord byl zapsán i do Guinessovy knihy rekordů, jako nejrychleji prodávané digitální album ve Spojených státech.

Na albu s Lady Gaga spolupracovala řada úžasných umělců a producentů. Nejvýraznějším hostem je bezesporu Clarence Clemons, který si v hitech "The Edge Of Glory" a "Hair" střihl epické saxofonové sólo, které skladbám dodalo šmrnc a jedinečný zvuk. Další skvělá spolupráce nastala při singlu "You And I", na kterém s Gaga spolupracoval kytarista legendární kapely Queen, Brian May. Oba pánové, May i Clemons, se zpěvačkou i live vystoupili. Co se týče producentské spolupráce, tak na album silně přispěl Fernando Garibay, DJ White Shadow a nebo RedOne.

To, že se bude album jmenovat "Born This Way" se vědělo už dlouho před vydáním. Oficiálně jsme se to však dozvěděli až v září 2010, když Gaga v masových šatech přebírala svoji osmou cenu na MTV VMA Awards. V ten den Gaga zazpívala i úryvek titulního singlu. Obal alba však u fanoušků vyvolal rozporuplné reakce. Někteří jej milovali hned od začátku, některým se nelíbil a někdo třeba za nějakou dobu změnil názor. Gaga si však za coverem stála a uklidňovala svá monsters, že až uslyší celé album, tak jeho význam pochopí.

Album nabídlo opravdu velké množství skladeb. Ze 17 songů však vzešlo jen 5 singlů + 1 promo singl. V podstatě jejich úspěšnost by se dala očíslovat stejně tak, jako číslovat jejich postupné vydání. Komerčně nejúspěšnější byl hned první singl, "Born This Way", který se stal ve více než 15 zemích #1 a prodalo se ho několik milionů kopií. Druhým singlem se stal song "Judas", který se nedočkal tolik úspěchů jaký bych se mu mělo dostat. Nicméně klip k němu je nejsledovanějším videem z éry BTW. Třetím singlem z alba se stal úžasný song "The Edge Of Glory", který byl původně jen promo singlem, ale fanoušci se do něj tak zamilovali, že singl okamžitě vytáhli do Top 3 v téměř všech charts. Následoval singl "You And I" a poté koncem roku i "Marry The Night". Úspěšně album reprezentoval i propagační singl "Hair", který se dostal do čela iTunes po celém světě a velmi dobře se mu dařilo i v oficiálních charts. Například v americkém singlovém žebříčku Billboard Hot 100 debutoval na slušném 12. místě.

Lady Gaga album "Born This Way" propagovala opravdu velmi kvalitně a intenzivně. Kormě toho, že o něm každou chvíli mluvila v nějakém magazínu, tak samozřejmě vystupovala i v TV pořadech a na různých akcích. Vše začalo v únoru 2011, kdy Gaga vystoupila na Grammy Awards. Poté už jen následovaly pořady jsko je SNL, Good Morning America, The View, Oprah Show a nebo festivaly jako byl BBC Radio 1´s Big Weekend a další podobné. Gaga album podpořila i svým celosvětovým turné, Born This Way Ball.

Celkově se alba "Born This Way" prodalo kolem 6 000 000 kopií, což je skutečně výborný výsledek.

Happy 2nd Anniversary, "Born This Way" The Single!

11. února 2013 v 9:39 | john
Dnes tomu budou už dva roky, co vyšel singl Lady Gaga, "Born This Way", ze stejnojmenného alba. Singl měl původně vyjít až 13.února, kdy s ním Gaga měla vystoupit i na Grammy Awards, ale nakonec se rozhodla, že vydání posune dopředu, a tak jsme jej měli možnost slyšet už 11.2.2011. První ochutnávka tohoto hitu se uskutečnila v září 2010 na cenách MTV VMAs, kdy Gaga zazpívala acapella úryvek "Born This Way" a poté oznámila, že to bude první singl z alba.

Ihned po vydání se singl stal obrovským hitem. Do loňského léta také držel rekord, nejrychleji prodávaný song v historii iTunes, protože do tří hodin se dostal na #1 na všech iTunes (více než 25 iTunes). Od loňského sprna má však tento titul singl Taylor Swift, We Are Never Ever Getting Back Together.

"Born This Way" se dostal do čela hitparád ve více než 15 zemích a v USA to byl již třetím #1 singlem Lady Gaga a navíc se "Born This Way" stal tisícátým #1 singlem v historii singlového žebříčku Billboard Hot 100. "Born This Way" debutoval na #1 a setrval tam celých 6 týdnů v řadě. Singlu se doposud prodalo přes 8,2 milionů kopií a tím se tak stal jedním z nejprodávanějších singlů všech dob.

Co se týká hudební kritiky, tak hit "Born This Way" měl vcelku pozitivní ohlasy a byl chválen za to, že je to skvělá "klubová hymna". Někteří kritici však tvrdí, že v songu jsou jisté podobnosti se starším singlem Madonny, "Express Yourself", z čehož se stala velká kauza, o které se mluví dodnes.

Singl samozřejmě doprovodilo i hudební video, jehož režie se ujal Nick Knight. Gaga singl propagovala v různých pořadech, například SNL, Graham Norton Show, Good Morning America, MuchMusic Video Awards nebo také na svém turné, The Monster Ball.

Lady Gaga's album ''Born This Way'' has broken the Guiness World Record!

8. září 2012 v 20:27 | john
To, že poslední album Lady Gaga, "Born This Way", které vyšlo loni v květnu, není žádným propadákem dokazuje jeho nejnovější úspěch. Album "Born This Way" bylo totiž zapsáno v Guinessově knize rekordů jako nejrychleji prodávané digitální album ve Spojených státech. Hned v prvním týdnu prodeje se ho totiž prodalo přes 1,1 milionu kopií. Alba "Born This Way" se do dnešního dne prodalo přes 7 milionů kopií.

Lady Gaga´s 'Born This Way' certified 3X Platinum in Japan!

21. července 2012 v 18:51 | john
Prodej alba Lady Gaga, "Born This Way" z roku 2011, překročil v Japonsku prodejnost 750 000 kopií. Alba "Born This Way" se v Japonsku prodalo více než alb "The Fame Monster" (630 000) a "The Fame", kterého se prodalo kolem 330 000 kopií. Album BTW bylo tento týden oceněno již třetím platinovým oceněním za prodej nad 750 tisíc kopií. Poslední album Lady Gaga je v Japonsku skutečným hitem, málokterého alba od mezinárodního umělce se zde prodalo tolik kusů.

Podle posledních zpráv slaví úspěchy v prodejnosti i jedinečná kolekce remixů Lady Gaga, "Born This Way: The Remix", vydaná v roce 2011. Této kolekce se v Japonsku prodalo již na 100 000 kopií a tudíž získává zlaté ocenění!

Dále také singl "Born This Way" oslavil v Japonsku další úspěch. Tento týden se stal již podruhé platinovým za více než 500 000 stažení.

V Itálii byl tento týden vydán žebříček nejprodávanějších alb první poloviny roku 2012. Album Lady Gaga, "Born This Way," skončilo na 84.místě. V Austrálii je album "Born This Way" tento týden na 36.místě v tamějším albovém žebříčku. V UK se album umístilo na 89.pozici.

Happy Anniversary, Album BORN THIS WAY!

23. května 2012 v 0:00 | john
Právě dnes uplynul přesně jeden rok od vydání úžasného alba Lady Gaga, "BORN THIS WAY"!

Toto album, které je třetím studiovým albem Lady Gaga, vyšlo přesně 23.května 2011 a dočkalo se velkého úspěchu. Ihned po vydání se album stalo naprostou #1 a ve více než 20 zemích na dlouho ovládlo jak iTunes, tak i albové žebříčky. Za první týden prodeje se celosvětově alba prodalo kolem 2 000 000 kopií. Jen v USA se ala "Born This Way" prodalo v prvním týdnu přes 1,14 milionů kopií, což byl rekord.

Na albu s Lady Gaga spolupracovala řada úžasných umělců a producentů. Nejvýraznějším hostem je bezesporu Clarence Clemons, který si v hitech "The Edge Of Glory" a "Hair" střihl epické saxofonové sólo, které skladbám dodalo šmrnc a jedinečný zvuk. Další skvělá spolupráce nastala při singlu "You And I", na kterém s Gaga spolupracoval kytarista legendární kapely Queen, Brian May. Oba pánové, May i Clemons, se zpěvačkou i live vystoupili. Co se týče producentské spolupráce, tak na album silně přispěl Fernando Garibay, DJ White Shadow a nebo RedOne.

To, že se bude album jmenovat "Born This Way" se vědělo už dlouho před vydáním. Oficiálně jsme se to však dozvěděli až v září 2010, když Gaga v masových šatech přebírala svoji osmou cenu MTV VMAs. V ten Gaga zazpívala i úryvek titulního singlu. Obal alba však u fanoušků vyvolal rozporuplné reakce. Někteří jej milovali hned od začátku, některým se nelíbil a někdo třeba za nějakou dobu změnil názor. Gaga si však za coverem stála a uklidňovala svá monsters, že až uslyší celé album, tak pochopí...

Album nabídlo opravdu velké množství skladeb. Ze 17 songů však vzešlo jen 5 singlů + 1 promo singl. V podstatě jejich úspěšnost by se dala očíslovat stejně tak, jako číslovat jejich postupné vydání. Komerčně nejúspěšnější byl hned první singl, "Born This Way", který se stal ve více než 15 zemích #1 a prodalo se ho několik milionů kopií. Druhým singlem se stal song "Judas", který se nedočkal tolik úspěchů jaký bych se mu mělo dostat. Nicméně klip k němu je nejsledovanějším videem z éry BTW. Třetím singlem z alba se stal úžasný song "The Edge Of Glory", který byl původně jen promo singlem, ale fanoušci se do něj tak zamilovali, že singl okamžitě vytáhli do Top 3 v téměř všech charts. Následoval singl "You And I" a poté koncem roku i "zahajovač" alba, "Marry The Night", jehož přijetí v žebříčcích bylo kupodivu celkem chladné. Z alba však ještě vyšel jeden song, sice jen jako promo, ale i to se počítá. Řeč je samozřejmě o úžasném tracku s názvem "Hair", který byl také hvězdou iTunes a na to, že to byl jen promo singl, tak jeho výsledky v charts byly skutečně skvělé.

Lady Gaga album "Born This Way" propagovala opravdu velmi kvalitně a intenzivně. Kormě toho, že o něm každou chvíli mluvila v nějakém magazínu, tak samozřejmě vystupovala i v TV pořadech a na různých akcích. Vše začalo v únoru 2011, kdy Gaga vystoupila na Grammy Awards. Poté už jen následovaly pořady jsko je SNL, Good Morning America, The View, Oprah Show a nebo festivali jako byl BBC Radio 1´s Big Weekend a další podobné. Gaga podporuje album i teď během svého turné Born This Way Ball a daří se jí to velmi dobře.

Za necelý rok se alba "Born This Way" prodalo kolem 8 000 000 kopií, což je skutečně výborný výsledek. Další kopie však budou přibývat, protože jak jsem již zmínil, tak Gaga podporuje album na svém turné. "Born This Way" se stalo nejprodávanějším albem v Rusku a v Japonsku a celosvětově se album stalo druhým neprodávanějším albem roku 2011. Doufejme, že se bude albu dařit i nadále a už teď se můžeme těšit na další alba Lady Gaga.

Velké množství informací o albu "Born This Way" najdete ZDE

"Born This Way" is in the Top 5 Japan iTunes

10. května 2012 v 17:17 | john
Japonsko doslova šílí z Lady Gaga! To, že tato země zpěvačku miluje dokazují i výsledky z iTunes. Jen 2 dny, co je Gaga v Japonsku, stihla ovládnout celé japonsé iTunes. V iTunes Chart má Gaga hned 3 verze svého posledního alba "Born This Way", z toho ta jedna je na 2.místě.

#2 Born This Way (Japan Special Edition Version), #3 Born This Way (Japan Standard Version), #5 The Fame Monster (Deluxe Edition), #8 Born This Way

Můžeme čekat, že se prodej alba opravdu zvedne o několik tisíc kopií. Loni v červenci bylo potvrzeno, že album "Born This Way" získalo v Japonsku 2x platinové ocenění za prodej nad 500 000 kopií, tak uvidíme, o kolik toto číslo stoupne. Už dnes, 10.května, se koná v japonském Tokiu koncert Lady Gaga, který se uskuteční v rámci světového tour Born This Way Ball. Fanoušci z Japonska jsou skutečně věrní a každý rok Lady Gaga vřele vítají hned na letišti, jak jsme si mohli všimnout i 8.května, kdy se Gaga do Japonska opět po pár měsících vrátila.

Prodej alb Lady Gaga stoupl i v dalších zemích, kde Gaga turné Born This Way Ball naplánovala. Naposled to bylo v Hong Kongu, kde Gaga odehrála hned 4 show. Od té doby se zde daří i samotnému singlu "Born This Way", což se děje i v Japonsku, kde se v noci singl probojoval do Top 30. Také v UK se albu zvedly prodeje. Album zde bylo nedávno oceněno už třetím platinovým oceněním za prodej nad 900 000 kopií - uvádí se však, že je to pouze orientační číslo a alba se už prodalo kolem 1 000 000 kopií.

Lady GaGa's 'Born This Way' Certified Triple Platinum In The UK

8. května 2012 v 11:14 | john
Podle nejnovějších informací je zatím poslední album Lady Gaga, "Born This Way", v UK již 3x platinové. Znamená to, že se ho po celém UK prodalo už přes 900 000 kopií. Celosvětově se alba "Born This Way" prodalo přes 7 000 000 kopií, což je opravdu velmi dobrý výsledek vzhledem k tomu, že ještě neuběhl ani rok od vydání. Další nárust kopií se samozřejmě očekává v průběhu turné Born This Way Ball, se kterým je zpěvačka momentálně v Asii.

Sales of Lady GaGa´s "Born This Way" Album

22. dubna 2012 v 11:51 | john
Podle společnosti Mediatraffic se zatím posledního studiového alba Lady Gaga, "Born This Way", prodalo už 5 792 000 kopií. V roce 2012 se po celém světě prodalo už přes 405 000 kopií. Protože se tento i předchozí týden prodalo alba méně než 10 000 kopií, tak se album neobjevuje v žebříčku United World Chart.

Sales of "Born This Way" Album

14. dubna 2012 v 11:48 | john
Podle nejnovějších informací se alba Lady Gaga, "Born This Way", prodalo v roce 2012 kolem 396 000 kopií. Podle společnosti Mediatraffic činí celkový prodej tohoto alba 5 783 000 kopií. Podle nahrávací společnosti Universal Music se alba "Born This Way" prodalo celosvětově přes 8 milionů kopií. Tak či tak, album je skutečně velmi úspěšné a číslo je velmi slušné. Nicméně, Lady Gaga pro své fanoušky na letošní rok chystá nové album. Datum vydání ani jméno však zatím neprozradila.

V americkém albovém žebříčku Billboard 200 se tento týden album "Born This Way" umístilo na 161.místě, což znamená, že od minulého týdne pokleslo o více než třicet míst. Před dvěma týdny bylo album ještě v Top 100.

Debutového alba Lady Gaga, "The Fame" (2008), se v USA prodalo už přes 4 426 522 kopií. Za poslední týden se v USA tohoto alba prodalo kolem 3 tisíc kopií.

+ aktuální prodej singlů Lady Gaga v UK:
[86] POKER FACE - Lady GaGa (2009) 1,094,000
[128] BAD ROMANCE - Lady GaGa (2009) 965,000
[135] JUST DANCE - Lady GaGa (2009) 932,000

The Fame (Monster) je momentálně #31 nejprodávanější album všech dob v UK.

Russia´s 2011 Year End Album Chart: #1 Born This Way by Lady GaGa!

10. března 2012 v 11:35 | john
Album Lady Gaga, "Born This Way", se stalo nejprodávanějším albem mezinárodního umělce v Rusku za rok 2011. Album zde získalo 4x platinové ocenění, z toho 2 platiny získalo již v srpnu 2011. Hned za Gaga se v žebříčku umístila Britney Spears, Michael Jackson a Adele. Lady Gaga je už druhý rok nejprodávanějším mezinárodním umělcem v Rusku. V roce 2010 byla #1 s albem The Fame Monster.

International Albums
* Lady GaGa Born This Way
* Britney Spears Femme Fatale
* Michael Jackson Michael
* Adele 21
* Sade The Ultimate Collection
* Red Hot Chili Peppers I'm With You
* Jennifer Lopez Love?
* Moby Destroyed
* Beyonce 4
* David Guetta Nothing But The Beat
* Sophie Ellis-Bextor Make A Scene
* Avril Lavigne Goodbye Lullaby
* Limp Bizkit Gold Cobra
----
Také se objevila informace, že v Itálii se alba "Born This Way" prodalo přes 73 534 kopií. Tuto informaci zveřejnil World Wide Albums.

Happy Anniversary BORN THIS WAY Music Video!

28. února 2012 v 12:01 | john
Právě dnes je to přesně rok od premiéry úžasného videoklipu Lady Gaga k hitu "Born This Way". Videoklip měl na Youtube premiéru 28.února 2011. Videoklip "Born This Way" se natáčel koncem ledna 2011 v New York City a natáčení trvalo zhruba tři dny. Video režíroval Nick Knight a klip "Born This Way" je jediným videoklipem éry Born This Way, který režíroval profesionální režisér.

Sama Lady Gaga popsala video jako velmi inspirující a úžasně nádherné. Klip měl také ukázat zrod nové rasy lidstva, která nedokáže nenávidět a odsuzovat a mělo do světa vyslat poselství, že je jedno jaké barvy je vaše kůže, jakého jste náboženského vyznání či sexuální orientace - všichni jsou stejně důležití a je důležité milovat sám sebe tak, jak jste se narodili. Videoklip je dlouhý sedm minut a to díky obsáhlému intru, ve kterém Gaga představí například zrod dobra a zla. Kromě Nicka Knighta na videu spolupracovala Laurieann Gibson, která se postarala o choreografii a roli si v klipu zahrál i "Zombie Boy", Rick Genest. Nesmíme také zapomenout na úžasný tým Haus of Gaga, který má zásluhy na mnoha projektech Lady Gaga.

Co se týká úspěchů videa, tak videoklip do dnešního dne na Youtube nasbíral přes 90 000 000 zhlédnutí, což je celkem slušné. Videoklip v roce 2011 vyhrálm i tři ceny MTV. Na MTV VMAs zvítězil v kategoriích Best Female Video a Best Video with a Message a na evropských cenách si Gaga za klip odnesla cenu za Best Video.

Happy Anniversary BORN THIS WAY!

11. února 2012 v 10:34 | john
Dnes je to přesně rok, co byl oficiálně vydán singl Lady Gaga "Born This Way". 11.února 2011 někdy kolem 10 hodin, jsme měli možnost, prostřednictvím jednoho US rádia, poslouchat premiéru nejnovějšího singlu Lady Gaga, který měl uvést i nové album. Původní datum vydání bylo stanoveno na 13.2.2011, kdy měla singl uvést live na Grammy, ale Lady Gaga byla, stejně jako fanoušci, velmi netrpělivá a nový singl vypustila mezi lidi o dva dny dříve.

Na hitu, ve kterém Gaga zpívá, že nezáleží na tom, jaké jste orientace, barvy kůže nebo náboženského vyznání, spolupracovali například Fernando Garibay, Jeppe Laursen nebo DJ White Shadow. Singl "Born This Way", byl nahrán na dvou místech. Hit se nahrával v Abbey Road Studios v Londýně a pak částečně i v Germano Studios v New Yorku.

Jedna z prvních zmínek o singlu "Born This Way", pochází ze září 2010, kdy Gaga oznámila název singlu na MTV VMAs a kousek z něj i zazpívala. Datum vydání však prozradila na Nový rok prostřednictvím Twitteru. Ihned po vydání singl trhal veškeré rekordy. Jeden z prvních rekordů na sebe nenechal dlouho čekat. Singl se totiž za pouhé 3 hodiny dostal na vrchol iTunes ve všech zemích, čímž se stal nejrychlejším #1 v historii iTunes. Poté už následovala #1 místa v hitparádách ve více než 19 zemích. V USA se hit "Born This Way" stal tisícátým #1 singlem v historii Billboardu, třetím US #1 singlem Lady Gaga a prvním #1 singlem, ve kterým zaznělo slovo "transgender". Na první pozici singl "Born This Way" setrval celých 6 týdnů.


Jen za první dny se singlu prodalo téměř 500 000 digitálních kopií. Dalším rekordem bylo, když se singlu za 5 dnů prodalo přes milion kopií. Dodnes se singlu v USA prodalo kolem 3,6 milionu kopií a celosvětový prodej se odhaduje na 8,2 milionu kopií. V listopadu 2011 bylo zveřejněno, že singl "Born This Way" byl 5.nejprodávanějším singlem roku 2011.
"Born This Way" se také dočkal své video podoby. Režie sedmi-minutového díla se stal módní fotograf a režisér Nick Knight. Ve videu Gaga představuje novou rasu lidí, kteří nedokážou nenávidět a šíří kolem sebe jen lásku, mír a toleranci. Ve videoklipu si po boku Gaga zahrál i "Zombie boy", Rick Genest, muž, který je známý pro své tetování ve stylu zombie/kostlivce, kterým má vyzdobeno celé tělo. Videoklip má do dnešního dne více než 80 000 000 zhlédnutí na Youtube.

Kromě samozřejmých remixů, se hit "Born This Way" dočkal i další, speciální "country-road" verze, která také dobývala iTunes. Další verzí však byla i coververze od mladé dívky Marie Aragon, která svojí piano verzí hitu BTW ohromila jak návštěvníky Youtube, tak i samotnou Gaga. Zpěvačka pak dívku v Torontu pozvala i na stage, kde si společně světoznámý hit zazpívaly. Gaga singl i velmi výrazně a bohatě podporovala. Vystoupila s ním v několika TV pořadech jako je například SNL, Graham Norton Show, nebo Good Morning America. Nejvýraznějším vystoupením však bylo to, které Gaga předvedla na cenách Grammy. Singl však propagaovala i na svém turné The Monster Ball Tour.

"Born This Way" is SPIN.com´ #1 Album of 2011!

23. prosince 2011 v 18:55 | john
Včera jsem vás informoval o tom, že hudební web Popjustice zvolil album Lady Gaga "Born This Way" #1 albem roku 2011 a dnes se album dočkalo dalšího ocenění od hudebního webu. Tentokrát je to Spin.com, který album "Born This Way" korunoval svým albem roku 2011. A myslím, že právem! V žebříčku Top 20 alb 2011 se objevily i alba od současných megastar jako je Beyoncé, Adele nebo Jessie J. SPIN.com o albu BTW napsal:

"Letošní nejlepší album se nesnažilo zakrýt svoji inspiraci dobou Madonny, Brucem Springsteenem, scénou z Footloose, kde Kevin Bacon hraje kuře s traktorem. Ale co je ještě více retro je serióznost Lady Gaga, když sleduje svoji sociálně rovnou agendu. Soudě podle vlasů, makeupu a arénu-demolující disco-metal parády přináší zprávy, že starý glamazon Pete Seeger mohl kopat: Ona si myslí, že pop může hýbat politikou a možná má pravdu. "

Letošní rok byl pro Lady Gaga a její album Born This Way velmi úspěšný. Podařilo se jí získat několik cen a ocenění, prodat miliony nahrávek po celém světě a vydat další velké hity. Celkově se alba "Born This Way" prodalo přes 8 000 000 kopií po celém světě a album se tak stalo druhým nejprodávanějším albem roku. Gratulujeme

Lady GaGa´s "Born This Way" Album Certified Platinum for 3 Times in Japan!

9. prosince 2011 v 18:40 | john
Zatím poslední album Lady Gaga "Born This Way" se stalo v Japonsku už potřetí platinové! Od vydání (23.května) se ho v Japonsku prodalo přes 750 000 kopií. Album "Born This Way" je také nejúspěšnějším albem mezi západními umělci. Alba Born This Way se celosvětově prodalo už přes 8 000 000 kopií.

Lady GaGa’s “Born This Way” Goes Double Platinum In US

30. listopadu 2011 v 19:15 | john
Album Lady Gaga "Born This Way" je v USA od včerejška už 2x platinové. Ocenění získalo za prodej nad 2 000 000 kopií. Album "Born This Way" je jedno z mála alb, které v USA letos dosáhlo statusu "double-platinum". Podle posledních informací je "Born This Way" druhé nejprodávanější album v USA za rok 2011 - první je samozřejmě Adele. Tato informace však není konečná.

Alba "Born This Way" se celosvětově prodalo přes 8 000 000 kopií, což je velký úspěch už jen z toho důvodu, že se to Gaga povedlo jen za půl roku. Z alba "Born This Way" vzešly hity jako Judas (#10 v USA), The Edge Of Glory (#3 v USA) nebo stejnojmenný hit Born This Way, který několik týdnů vládl americkému žebříčku Billboard Hot 100. Minulých alb The Fame + The Fame Monster se v USA prodalo 4 300 000 kopií, čímž se Gaga dostává na číslo 6 300 000 prodaných alb v USA za pouhé tři roky působení na hudební scéně.

Jinak album "Born This Way" se umístilo na druhém místě v anketě "nejlepší album roku 2011" populárního webu Idolator.com. Na prvním místě skončilo album Foster The People - Torches a na #3 album Beyoncé ´4´.

Lady GaGa´s "BORN THIS WAY" in Top 10 Iconic Album Covers!

15. října 2011 v 13:31 | john
Stránka Yahoo zveřejnila Top 10 nejvíce ikonických coverů alb. V žebříčku se objevil i obal speciální edice posledního alba Lady Gaga "Born This Way", které vyšlo 23.května 2011. tento cover se umístil na #7. Ostatní covery jsou alba, jejich vydání asi většina z nás nepamatuje, protože všechny covery jsou ze 70. a 80.let. Všechny cover si můžete prohlédnout ZDE

Top 10 Iconic Album Covers:
#01: The Beatles - Abbey Road (1969)
#02: Pink Floyd - Dark Side of the Moon (1973)
#03: U2 - The Joshua Tree (1987)
#04: Nirvana - Nevermind (1991)
#05: Queen - Queen II (1974)
#06: The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
#07: Lady Gaga - Born This Way (2011)
#08: Michael Jackson - Thriller (1982)
#09: Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill (1998)
#10: David Bowie - Aladdin Sane (1973)


Druhé album popové divy, speciální edice alba ukazuje zvětšenou zpěvaččinu hlavu ze standartní verze alba. Singl "Born This Way" se stal nejrychleji prodávaným singlem v historii iTunes.
....

“Born This Way” Becomes the 2011′s Biggest Chart Debut to Date!

9. září 2011 v 17:00 | john
Album Lady Gaga "Born This Way" má doposud nejvyšší počet prodaných kopií v debutovém týdnu v letošním roce. Alba Born This Way se v debutovém týdnu, který byl koncem května, v USA prodalo přes 1 100 000 kopií a celosvětově to byly necelé 2 miliony kopií. Toto album má nejvyšší počet prodaných kopií v debutovém týdnu prodeje od roku 2005. BTW je totiž první album, které od doby vydání alba 50 Cent "The Massacre" překročilo hranici milionu prodaných kopií a to dělá z Lady Gaga jednoho z nejúspěšnějších umělců v historii.

Není se také čemu divit. Gaga vše naplánovala do posledního detailu. Gigantické promo tour po celém světě se jí opravdu vyplatilo.Měla letos nespočet vystoupení v late-night pořadech, objevila se na coverech několika magazínů, spolupracovala s firmou Zynga na hře "GagaVille", stala se na den redaktorkou deníku Metro, byl uveden HBO Special z Monster Ball Tour, vydávala webový deník GagaVision a nebo společně se společností Amazon prodávala album za symbolickou cenu 99 centů, protože tvrdí, že digitální hudba by neměla být drahá, protože je to nehmotná věc. tyto akce se jí na 100% vyplatily, protože celosvětově se alba za 4 měsíce prodalo přes 6 000 000 kopií, což je úžasný výsledek, který se každému umělci v dnešní době jen tak nepodaří. Album se nestalo jen albem s nejvyšším debutovým startem, ale také je to jedno z nejúspěšnějších alb roku a možná i dekády.

Lady GaGa´s "Born This Way" Album Certified Double - Platinum in France!

25. srpna 2011 v 20:11 | john
Dnes získala Lady GaGa za své album "Born This Way" dvojité platinové ocenění za prodej alba nad 200 000 kopií! Informovala o tom nahrávací společnost Polydor. Zajímavostí je, že alba Born This Way se ve Francii za první den prodeje prodalo 150 000 kopií a dalších 134 000 kopií se prodalo těch dalších 12 týdnů. Tento týden se alba ve Francii prodalo 1 935 kopií. Alba "The Fame" se ve Francii prodalo kolem 600 000 kopií a "The Fame Monster" něco kolem 200 000 kopií.
◄---►
 
 

Reklama