Říjen 2016

Lady Gaga in Chicago for the Baseball World Series game 30/10/2016

31. října 2016 v 8:23 | john |  Candids
Lady Gaga byla včera spatřena v Chicagu, kam se přijela podívat na zápas baseballového týmu Chicago Cubs.

Lady Gaga Scores Her Fourth No. 1 Album on Billboard 200 Chart With 'Joanne'

30. října 2016 v 20:50 | john |  Joanne

Nové album Lady Gaga "Joanne" debutuje na No. 1 US album chart Billboard 200!

Lady Gaga dnes oficiálně získala čtvrté prvenství v hlavní americké album chart Billboard 200. Album Joanne zaznamenalo 201 000 jednotek (klasický prodej + streamy + track equivalent albums), což je ještě lepší výsledek, než odhalovaly první předpovědi, které byly v průběhu týdne pětkrát změněny!

#1 Lady Gaga - Joanne (201 000 jendotek) [170 000 čistý prodej]


Joanne následuje předchozí alba Lady Gaga "Cheek To Cheek" (duetové album s Tony Bennettem z roku 2014), "ARTPOP" (2013) a "Born This Way" (2011), které rovněz debutovaly na vrcholu žebříčku.

Původně se odhadovalo, že album Joanne odstartuje s výsledkem kolem 180 000 jednotek, což byla už navýšená predikce, první byla ani ne 140 000.

Výsledek 201 000 jednotek je čtvrtý největší debut roku 2016 a druhý největší pro ženskou umělkyni. Před Lady Gaga jsou jen:
Drake - Views (1 040 000)
Beyoncé - Lemonade (653 000)
Frank Ocean (276 000)

Pokud jde o tradiční prodeje, tak Joanne se prodalo 170 000 kopií, což je sedmý nejlepší výsledek letošního roku.
Drake - Views (852 000), Beyonce - Lemonade (485 000), Frank Ocean - Blonde (232 000), David Bowie - Blackstar (174 000), Radiohead - A Moon Shaped Pool (173 000), Blink-182 - California (172 000).

Lady Gaga se navíc stala první ženskou umělkyní, které se během tohoto desetiletí podařilo získat 4 alba na No. 1!

Za ní je Beyoncé a Taylor Swift, které mají po třech #1 albech. Co se týká celkového rekordu, tak ten drží Drake a Justin Bieberem, kteří od roku 2010 stihli vydat šest No. 1 alb, za nimi jsou One Direction a Kanye West se čtyřmi #1 alby.

LADY GAGA / JOANNE

28. října 2016 v 16:28 | john |  Joanne

NOVÉ ALBUM LADY GAGA "JOANNE" JE TADY!

Nové album Lady Gaga "Joanne" sice vyšlo už minulý pátek, ale pro ČR a Slovensko je důležitý právě tento týden. Kvůli technickým potížím ve výrobě bylo vydání fyzické podoby alba posunuto až na 27. 10. Od středy je Joanne v prodeji jak v digitální, tak i v klasické CD podobě, tak neváhejte a určitě si album pořiďte a hlavně podpořte novou hudbu Lady Gaga!

LADY GAGA / JOANNE

Standard (11 tracks)
Deluxe (14 tracks)

Digitání album:

Kolem 23. 12. 2016 by album Joanne mělo být dostupné také ve vinylové podobě. Předobjednávku zatím můžete učinit prostřednictvím oficiální stránky Lady Gaga, ale LP by mělo být dostupné i u nás.

Nové album Lady Gaga se sice od jejích předchozích alb liší, ale pokud milujete live vystoupení této mimořádně talentované umělkyně, tak si přijdete na své! Vydání alba předcházel energický singl "Perfect Illusion," který se stal jedním z nejdiskutovanějším singlům letošního roku a ve Francii debutoval rovnou na No. 1. Pilot zanedlouho následovala nádherná balada "Million Reasons," která je momentálně nejstahovanější písní v USA a v Kanadě. Singl má obrovský potenciál a bezesporu se jedná o nejkrásnější a nejdojemnější skladbu od loňského megahitu zpěvačky Adele "Hello."

Lady Gaga také představila song s názvem "A-YO," který budou milovat především příznivci country-popu, se kterým v minulých desetiletích vládla ikonická zpěvačka Shania Twain. Kromě již představených singlů na albu Joanne najdete také westernovou vypalovačku "John Wayne," doo-wop track "Come To Mama," který vám díky saxofonu připomene Born This Way hity The Edge Of Glory nebo Hair, nebo rockovou pecku "Diamond Heart," která nezapře inspiraci idolem Gaga, Bruce Springsteenem. Zaujme však také titulní skladba "Joanne," která není zajímavá jen krásným vokálem Gaga, ale hlavně tím, že album verze byla nahrána na jeden pokus. Producent Mark Ronson odmítal další verze, aby song působil co nejvíce autenticky.

Pro ty, kteří se stále nemůžou smířit s "tou novou Gaga," je tu skladba "Dancin' In Circles," kterou si klidně můžete zařadit vedle skladby z dnes již legendárního alba The Fame Monster (2009). Píseň zní jako mix songů "Teeth" a "Alejandro" a svým textem by mohla odkazovat na "So Happy I Could Die." Album obsahuje také country song "Sinner's Prayer," na kterém Gaga spolupracovala s umělcem, který si říká Father John Misty. Tento umělec, kterého jste mohli vidět například v klipu Lana Del Rey "Freak," přispěl také vokálem. Jediným duetem alba Joanne je "Hey Girl," který Gaga nazpívala s oblíbenou a hlavně talentovanou britskou zpěvačkou Florence Welch. Skladba sice nepatří mezi nejvýraznější na albu, ale její poselství vše dohání. Gaga a Florence se totiž prostřednictvím skladby snaží všem vzkázat, že lidé by měli držet spolu, hlavně tedy umělkyně, které se v dnešní době předhánějí ve všem možném, navzájem se pomlouvají a vedou otevřené spory, které jsou hlavním zdrojem propagace jejich projektů a mnohdy jsou většího formátu než je jejich talent.

Páté studiové album Lady Gaga uzavírá skladba, která byla pojmenována "Angel Down." Jedná se o skutečně silně emotivní píseň. Gaga se při její tvorbě inspirovala příběhem rasově motivované vraždy teprve sedmnáctiletého Trayvona Martina, který byl zastřelen v roce 2012 Georgem Zimmermanem, členem sousedské hlídky na Floridě. Část textu "Shots were fired on the street/By the church where we used to meet/Angel down, angel down/Why do people just stood around?" rozhodně nepřipomene pouze floridskou tragédii, ale celkově odráží hrůzné činy, které poslední dobou čím dál častěji otřásají celým světem. Začátkem skladby se Gaga svěřuje, že je "ztracená v sociálním věku" a později v refrénu jakožto věřící člověk naříká nad vším tím chaosem a ptá se, kde jsou naši vůdci. Konec této upřímné písně, která mrazivě vystihuje snad až zoufalé pocity, které má většina lidí, ze současného stavu světa, zní jako modlitba.

Deluxe verze alba je pak doplněna surovou verzí písně Angel Down, kterou Gaga originálně složila s producentem RedOne. Tato verze byla označena jako "Work Tape" a snad nebyla nijak upravena a zní v ní pouze hlas Lady Gaga a kytara a piano. Dalším bonusem je song "Grigio Girls," který se na první pohled může zdát jako "další óda na dámskou jízdu," ovšem pravda je někde jinde. Song nezní nijak naléhavě, ale jeho skutečný význam je skutečně velmi dojemný. Song je totiž věnovaný kamarádce Gaga, Sonji Durham, se kterou se Gaga zná již od svých 23 let. Sonja trpí rakovinou mozku a plic, která je ve čtvrtém stadiu. Píseň "Grigio Girls" popisuje, jak Gaga a její kamarádky musí být před milovanou Sonjou silné a nebrečet před ní, ale pak se musí sejít bez ní u sklenky Pinot Grigio a složí se, protože nezvládají pohled na jejich trpící přítelkyni, která každý den tak statečně bojuje a ať je její osud jakkoliv těžký, tak jí nic nebrání v tom, aby svým věrným kamarádkám věnovala svůj úsměv a poděkovala za společnost a za podporu. "Ráda bych Sonju vyzdvihla jako inspiraci. Sleduju ji každý den bojovat, snažit se o úsměv. Každý okamžik se snaží vykouzlit ten největší úsměv na tváři plné naděje a víry v budoucnost. Cítím s vámi jisté spojení, i přesto že vás všechny neznám, ale znám Sonju... Je tak těžké to sledovat, být přímým svědkem toho boje, vědět, co jí říct. Tolik ji ale miluju a je opravdu velmi důležité pokračovat ve výzkumu, který by pomohl v nalezení léku."

Posledním bonusem alba Joanne je song "Just Another Day," který byl inspirován tvorbou Davida Bowieho, dalšího velkého vzoru Lady Gaga. Song vám však může připomenou také hudbu Eltona Johna, Beatles a dalších klasických umělců. Co vám však skladba také připomene jsou začátky Lady Gaga, tedy přesněji začínající Stefani Germanotta. Jedná se o pozitivně naladěnou skladbu, která působí velmi pohodově. Jako hosta v ní navíc uslyšíte trumpetistu Briana Newmana, dlouholetého kamaráda Gaga, který se podílel na celé éře Cheek To Cheek.

Záměrem alba Joanne mělo být spojit lidi dohromady, ať už vyznávají jakýkoliv hudební styl. Témata, které album provází, jsou skutečně různá a dotýkají se každého. Každý už totiž měl zlomené srdce, zná ve svém okolí vážně nemocného člověka, nerozumí událostem, ke kterým denně dochází ve světě, má strach z budoucnosti, nebo možná patříte mezi ty, kteří si také jednou uvědomili, že z nějakého důvodu žili v "dokonalé iluzi." Hlasový projev Lady Gaga je navíc velmi silný, dost možná poprvé není překrytý prvky elektronické hudby, a přináší skutečné, ničím neupravené emoce, což je v dnešní době (alespoň mezi mainstreamovými umělci) velmi vzácné. To však albu jen dodává na surovosti a Gaga už se nemohla posluchačům přiblížit více. Album nabízí jak zábavné, tak i vážnější skladby, které vám možná připomenou, jak důležité je být vděčný za to, co máte - svých rodičů, přátel, a také kladou důraz na to, abychom se vzájemně podporovali. Pro skutečně pozorné a oddané fanoušky to není nic až tak překvapivého nebo šokujícího, ale široká veřejnost má díky Joanne možnost skutečně poznat, co je Lady Gaga za člověka a snad i většina odpůrců a těch, kteří se doposud příznivcům Gaga jen vysmívali, konečně pochopí, proč je Lady Gaga tolik obdivovaná a milovaná. Joanne totiž neukázala pouze svůj nesmírný talent, ale také otevřela své srdce. Joanne neznamená "zrození nové Lady Gaga," nejde ani o "nějaké její další alter ego." Lady Gaga se jen rozhodla ukázat celému světu taková, jakou ji doposud znali jen její nejvěrnější fanoušci a lidé bez předsudků, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí a dokáží ocenit snahu mladé umělkyně, pro kterou není důležité, na kterém místě se v hitparádě umístí, nebo se kterou umělou zadnicí natočí videoklip. Gaga možná není dokonalá, ale to, že má "diamantové srdce" a zlato v hrdle, jí upřít nelze.

John

Pilotní hit "Perfect Illusion"
Druhý singl "A-YO"
Propagační singl "Million Reasons"

Lady Gaga is heading to Japan next week!

28. října 2016 v 15:03 | john |  news

Lady Gaga je v Japonsku No. 1!

Japonský magazín GOSSIPS prozradil, že Lady Gaga se už příští týden chystá na promo alba Joanne do Japonska! Gaga ani její tým zatím nic neoznámili, ale japonský pořad SUKKIRI ohlásil vystoupení Lady Gaga, které bude odvysíláno 2. 11. 2016! Nové album "Joanne" v Japonsku debutuje rovnou na #1 v mezinárodním žebříčku Japanese International Albums (Oricon). V celkové chart Japanese Albums albu patří 10. pozice.

"🎶#JOANNE my Album debuted #1 in Japan! Thank U 😭 SO MUCH Aishetemasu💕!!🎤SEE U S👀N 👄," psala Gaga na Twitteru.

Lady Gaga's 'A-YO' Debuts at No. 1 on Billboard + Twitter Top Tracks!

28. října 2016 v 14:55 | john |  news

Nový singl Lady Gaga 'A-YO' debutuje na No. 1 žebříčku Billboard + Twitter Top Tracks!

Lady Gaga vydala minulý pátek nové album Joanne a celkem 5 skladeb z něj se tento týden objevilo v žebříčku Billboard + Twitter Top Tracks*, který je sestaven z nejdiskutovanějších skladeb na sociální síti Twitter. Na 1. místě žebříčku se umístil druhý oficiální singl A-YO, který následuje pilotní singl "Perfect Illusion," který v žebříčku debutoval před více než měsícem, a to ještě v době, kdy byl pouze oznámen k vydání. Po vydání se na No. 1 příčku vrátil znovu!

No. 1 singl A-YO poté v aktuální sestavě žebříčku Billboard + Twitter Top Tracks následují skladby:

"Angel Down" (No. 40), "Diamond Heart" (No. 44), "Dancin' in Circles" (No. 48) a "John Wayne" (No. 50) + "Perfect Illusion" si polepšil a z #24 se posunul na #20, zatímco "Million Reasons" padá z #10 na #15.

Ve sledovacím týdnu, který pro žebříček končil 23. října, vydání alba Joanne pro Gaga znamenalo 272 000 zmínění na Twitteru, což je dle Next Big Sound zvýšení o 131%. Díky tomuto navýšení si Lady Gaga polepšila v žebříčku Social 50, kde se z 24. místa posunula na 11. pozici.

*Billboard + Twitter Top Tracks je týdenní žebříček složený s nejsdílenějších nebo nejčastěji zmiňovaných skladeb na Twitteru napříč USA.

Co se týká umístění celého alba Joanne v hlavní US album chart Billboard 200, tak se očekává, že album bude příští týden debutovat rovnou na No. 1! Web HDD (HITS Daily Double), který sleduje a počítá prodeje a streamy alb, už čtyřikrát navýšil předpovědi na konečné číslo prodeje alba Joanne! Aktuálně se prodej odhaduje na 180-185 000 jednotek (prodej + streamy), 155-160 000 čistého prodeje. Už v neděli večer web Billboard oficiálně oznámí nové #1 místo Billboard 200 chart. Pokud se Gaga s Joanne skutečně dostane na 1. pozici, tak se stane první zpěvačkou, které se v během tohoto desetiletí podařilo dostat 4 alba po sobě na vrchol!

Lady Gaga's Dive Bar Tour in Los Angeles 27/10/2016

28. října 2016 v 14:36 | john |  Performances/Events
Lady Gaga během poslední zastávky turné Dive Bar Tour, která se konala včera v klubu Satellite v LA.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga Leaving The Satellite club in Los Angeles, CA 27/10/2016

28. října 2016 v 14:31 | john |  Candids
Lady Gaga včera v noci při odchodu z klubu The Satellite v LA.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga arriving at The Satellite Club in Los Angeles, CA 27/10/2016

28. října 2016 v 14:31 | john |  Candids
Lady Gaga včera během příjezdu na vystoupení v klubu The Satellite v LA.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga: New TWITPIC 27/10/2016

28. října 2016 v 14:17 | john |  Twitpics
Lady Gaga před poslední zastávkou Dive Bar Tour k albu Joanne:
We're late, we're late! But we're driving up now! #DiveBarTour WATCH LIVE: http://facebook.com/ladygaga

Interscope Records has confirmed that "A-YO" will be the second single from Joanne!

28. října 2016 v 14:16 | john |  news
Vydavatelství Interscope Records tento týden oznámilo, že druhým oficiálním singlem z nového alba Lady Gaga "Joanne" by se měl stát song "A-YO."

Po všech vystoupeních Lady Gaga a hlavně po odvysílání Carpool Karaoke se nejstahovanější skladbou na US iTunes stal propagační singl "Million Reasons," který má podle mnohých navíc větší šanci na úspěch. Francouzská rádia dnes oznámila, že místo "A-YO" bude druhým singlem právě "Million Reasons." Uvidíme tedy, jak se rozhodne sama Gaga.

Lady Gaga

28. října 2016 v 14:14 | john |  Appearances
Lady Gaga před vystoupením v Late Late Show Jamese Cordena. Je to také nová profilová fotografie Gaga na Twitteru!

Lady Gaga & Matt LeBlanc

28. října 2016 v 14:11 | john |  Appearances
Lady Gaga a Matt LeBlanc v The Late Late Show Jamese Cordena.

Bud Light + Lady Gaga Dive Bar Tour - Los Angeles 27/10/2016

28. října 2016 v 9:04 | john |  videos
Poslední zastávka miniturné Lady Gaga, Dive Bar Tour, se uskutečnila v Los Angeles.

SETLIST:
Come To Mama
John Wayne
A-YO
Million Reasons
Angel Down
Joanne
Perfect Illusion

Lady Gaga Carpool Karaoke

26. října 2016 v 21:40 | john |  videos


Lady Gaga Carpool Karaoke: Coming Tuesday

25. října 2016 v 19:43 | john |  news
Už dnes v noci bude mít v USA premiéru nová část Carpool Karaoke s Lady Gaga!

Lady Gaga is getting a new tattoo!

25. října 2016 v 19:42 | john |  Twitpics
Lady Gaga si na svoji levou ruku nechala vytetovat podpis své zesnulé tety Joanne, po které pojmenovala své nové album. Také otec Gaga, Joe Germanotta, se nechal tetovat!

"Got Joanne tattooed on my arm in her actual signature. My dad got one too. With an angel on his shoulder."