Červen 2016

Stop the Hate: 49 Celebrities Honor 49 Victims of Orlando Tragedy in Ryan Murphy-Produced Tribute

30. června 2016 v 15:37 | john |  news
49 osobností se sešlo v tribute videu věnovanému 49 obětem střelecké tragédie v Orlandu. Produkce videa se ujal Ryan Murphy.

Lady Gaga: NEW Instagram Photo 30/6/2016

30. června 2016 v 15:32 | john |  Instagram

We must stay unified. Be kind not only to your friends, but also your enemies. We have to try to work together towards world peace.


Lady Gaga vystoupí v Camdenu pro Hillary Clinton!

29. června 2016 v 13:54 | john |  news
Lady Gaga vystoupí 28. 7. 2016 pro Hillary Clinton a účastníky 2016 Democratic National Convention ve Filadelfii. Ve stejný den Hillary přijme prezidentskou nominaci za demokraty. Kromě Lady Gaga vystoupí i Lenny Kravitz a DJ Jazzy. Vystoupení se uskuteční v BB&T Center v Camdenu.

Lady Gaga je velkou zastánkyní Hillary Clinton a pro Clintonovi už několikrát vystoupila. "Zvolte první prezidentku v US historii. Této zemi by trocha rock n' rollu neuškodila," psala nedávno Gaga na Twitteru.

Lady Gaga s herečkou Jamie Lee Curtis.

Lady Gaga attends The U.S. Conference of Mayors in Indianapolis 26/6/2016

27. června 2016 v 18:09 | john |  Appearances
Lady Gaga během včerejšího výstupu na konferenci starostů USA, kterou navštívil i Dalajlama. Kvůli setkání Lady Gaga s Dalajlamou byl v Číně vydán zákaz publikování veškerého obsahu spojeného s Lady Gaga. Informaci zveřejnila čínská mediální společnost Next Media.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga & Dalai Lama at the U.S. Conference of Mayors in Indianapolis 26/6/2016

27. června 2016 v 18:01 | john |  Appearances
Lady Gaga během setkání a konverzace s Dalajlamou.

Lady Gaga at the U.S. Conference of Mayors in Indianapolis

27. června 2016 v 17:55 | john |  Appearances
Lady Gaga s Dalajlamou a starosty US měst.

Lady Gaga se setkala s Jeho Svatostí Dalajlamou!

26. června 2016 v 16:36 | john |  Appearances
Lady Gaga se dnes těsně před začátkem konference US starostů setkala s Jeho Svatostí Dalajlamou, se kterým vedla dialog a pokládala mu otázky od lidí. K setkání došlo ve Farmers Coliseum v Indianapolis. Záznam z rozhovoru mezi Lady Gaga a Dalajlamou je dostupný přímo na sociálních sítích Lady Gaga.

LIVE STREAM: Lady Gaga a Jeho Svatost Dalajlama budou mít proslov na U.S. Conference of Mayors!

26. června 2016 v 15:52 | john |  news
Lady Gaga je připravena na konferenci US starostů (U.S. Conference of Mayors), která se koná dnes od 16:30 v Indianapolis. Gaga zde spolu s Dalajlamou povede diskuzi na téma budování laskavosti a míru ve společnosti na lokální úrovni. Diskuzi bude moderovat novinářka Ann Curry.
Kindness is a free currency from a well that will never dry up. #cityofkindness #usmc2016

LIVE STREAM (26. 6. 2016 od 16:30)


Lady Gaga: New Tweets [25/6/2016]

25. června 2016 v 21:43 | john |  news
Lady Gaga se dnes připravuje na své zítřejší setkání s Dalajlamou. Setkání proběhne během konference US starostů v Indianapolis. Gaga i Jeho Svatost Dalajlama pronesou řeč. Více info ZDE

As I prepare to meet His Holiness, the @DalaiLama I envision tomorrow--Where there is no work more important than the work of love.

Thank you to London Pride marchers for remembering the victims of Orlando, institutions may divide but we must stay unified as human beings.


Lady Gaga to join Mark Ronson at Glastonbury?

25. června 2016 v 14:43 | john |  news
Redaktor deníku The Sun, Dan Wootton, prostřednictvím svého Twitteru informoval o tom, že na letošním ročníku slavného festivalu Glastonbury se objeví také Lady Gaga. The Sun později zveřejnil info, dle kterého měla Gaga do UK přiletět už ve čtvrtek odpoledne a prý byla spatřena v zákulisí festivalu. Samozřejmě žádné fotografie ani podrobnější informace zveřejněny nebyly, a tak se zatím stále jedná pouze o nepotvrzenou informaci. (Gaga měla včera v noci natáčet seriál AHS, takže jedna z informací je pravděpodobně skutečně falešná. Pravdou je, že i loni na vystoupení v Baku Gaga přiletěla jen pár hodin předem, tak se necháme překvapit.)


Faktem však je, že na festivalu vystoupí Mark Ronson, producent a hudebník, se kterým Gaga už několik měsíců spolupracuje na novém albu a už s ním stihla odehrát několik nečekaných výstupů. Britská média píší, že Gaga by se měla připojit k Ronsonovi a odehrát s ním DJ set. Do Glastonbury se letos vydala také kapela Tame Impala, se kterou Gaga nahrávala ve studiu. Je možné, že Gaga chystá překvapení a že se připojí k něčímu vystoupení. Lady Gaga zatím na festivalu vystoupila pouze jednou, a to už v roce 2009.

UPDATE: Redaktor v nejnovějším příspěvku napsal, že mu hudebník Mark Ronson prozradil, že s ním Gaga skutečně měla na Glastonbury vystoupit, ale nakonec plány zrušila kvůli dnešnímu setkání s Dalajlamou na konferenci starostů v Indianapolis.


Lady Gaga dnes natáčí seriál American Horror Story v Griffith Park!

24. června 2016 v 10:05 | john |  news
Webová stránka OLV (On Location Vacations) informovala o natáčení nové, šesté sezóny seriálu American Horror Story, ve které se opět objeví LADY GAGA. Redakce OLV zjistila, že už dnes bude Lady Gaga natáčet noční scénu v Griffith Parku v Los Angeles. Webu se dále podařilo zjistit, že jedna ze scén nového AHS, se bude tento týden natáčet také na místě, které připomíná buď sanatorium nebo nemocnici.

FILMING IN CALIFORNIA (24/6)
TV Series: American Horror Story
Stars: Lady Gaga
Location: Griffith Park in Los Angeles (night shoot)

Téma ani název 6. řady American Horror Story stále nebylo oznámeno. K odhalení detailů mělo dojít už před týdnem na setkání týmu AHS: Hotel, ale kvůli tragédii v Orlandu byla událost přesunuta na jiný termín. Kromě Lady Gaga by se v připravované sérii měli objevit i Sarah Paulson, Finn Wittrock, Matt Bomer, Wes Bentley, Angela Bassett, Denis O'Hare, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, nebo Leslie Jordan.

Lady Gaga Sings Gun Control Petition in Billboard Magazine!

23. června 2016 v 17:21 | john |  news
Kromě petice pro změnu zákona o autorských právech se Lady Gaga podepsala také pod otevřený dopis magazínu Billboard, který Kongres žádá o "zastavení násilí."

Lady Gaga se připojila k téměř 200 hudebníkům a osobnostem ze zábavního průmyslu, kteří podepsali otevřený dopis magazínu Billboard, který žádá Kongres o reformu zákona o zbraních. Umělci v dopise žádají, aby Kongres zastavil osoby podezřelé z terorismu od nákupu zbraní a vyžadují spolehlivé ověření z každého nákupu zbraně. Magazín Billboard informoval, že Lady Gaga byla jedním z prvních umělců, kteří petici podepsali.

"Hudba byla vždy oslavována masově, ať už na tanečních parketech nebo v koncertních halách. Tento rituál, který je součástí života, stejně jako mnoho jiných každodeních zážitků, jako je chození do školy, do práce nebo do kostela, je nyní ohrožen, a to kvůli násilí, které je v této zemi pácháno. Věc, která je spojována s nedávnou tragédií v Orlandu, je fakt, že držení zbraní je pro nebezpečné osoby až příliš snadné," píše se v dopise magazínu Billboard, který kromě Gaga podepsali i Katy Perry, Selena Gomez, Macklemore, Rihanna, Tony Bennett, nebo Sting. Petice bude uveřejněna v nejnovějším vydání amerického magazínu.


Lady Gaga, Taylor Swift & Over A Hundred More Sign Petition Opposing YouTube Over DMCA

23. června 2016 v 16:55 | john |  news
Lady Gaga se připojila ke 180 umělcům, kteří podepsali petici, která žádá o reformu autorských práv u digitální prezentace hudby. Kromě Gaga petici podepsali i Paul McCartney, Taylor Swift, Katy Perry, Carole King, P!nk, U2, Linkin Park, Cher, Christina Aguilera nebo Maroon 5. Umělci podepsali otevřený dopis určený kongresu a žádají, aby přepsali zákon Digital Millennium Copyright Act, který je využíván na webových stránkách, jako je například Youtube. Umělcům se nelíbí fakt, že například Youtube se neustále rozrůstá a inkasuje obrovské zisky zatímco výnosy skladatelů a umělců se stále snižují.

Petice je zaměřena především na "díry" v zákoně, protože například v případě Youtube, síť hlídá porušení autorských práv pouze tak, že obsah, který práva porušuje, odstraní až po obdržení upozornění od držitelů práv. Youtube je však natolik masivní platforma, že je téměř nemožné, aby držitelé práv uhlídali všechen obsah.


"Stávající zákony ohrožují skladatele a nahrávající umělce v jejich snaze vyžít z tvorby jejich hudby. Aspirující tvůrci by se neměli rozhodovat mezi tím, zda budou tvořit hudbu a nebo vydělávat na živobytí," píše se v dopise.

Lady Gaga a Jeho Svatost Dalajlama budou mít proslov na U.S. Conference of Mayors!

22. června 2016 v 17:47 | john |  news

Lady Gaga se v neděli připojí k dalajlamovi na události The U.S. Conference of Mayors v Indianapolis!

Jeho svatost čtrnáctý dalajlama bude mít už tuto neděli, 26. 6. 2016, proslov během The U.S. Conference of Mayors (USCM) 84th Annual Meeting v Indianapolis. Dalajlama na konferenci starostů promluví o globálním významu budování laskavějších a soucitnějších měst prostřednictvím lokálních činností. Jeho svatosti nebude dělat společnost nikdy jiný, než zpěvačka/skladatelka, herečka a aktivistka Lady Gaga. Gaga povede přímo na pódiu konverzaci, která bude moderována novinářkou Ann Curry. Během konverzace dojde i na Q&A část, během které se budou řešit otázky starostů a mládeže z celé Ameriky.

The United States Conference of Mayors (USCM) je oficiální organizací měst, jejichž počet obyvatel je 30 000 a více. Výročního zasedání se zúčastní téměř 300 starostů. Letošní ročník konference bude zaměřen hned na několik témat, která ovlivňují celkový stav amerických měst.

Lady Gaga & Intel's performance for David Bowie wins Golden Lion!

22. června 2016 v 9:53 | john |  news
Spolupráce Lady Gaga se společností Intel na tribute vystoupení pro Davida Bowieho na letošních GRAMMYs bylo oceněno na reklamním festivalu The Cannes Lions International Festival of Creativity. Cenu Gold Lion získali za "Digital Installations and Events."


Cannes Lions: Well done @intel , Greenlight Media & Marketing, OMD and Prettybird for your Gold for "The Lady Gaga + Intel Performance" 👍 #CannesLions

Lady Gaga: NEW Instagram Photo 21/6/2016

21. června 2016 v 11:39 | john |  Instagram
Another brilliant morning led by a member of our LGBT community, @Adamgoldstein982 He cheered us on to give something to ourselves today, that it would require pushing, bravery, + effort. When the music stopped and our sweat hit the floor he pointed at us all smiling and said "You made the right choice." I knew he was right. #lgbtpride #orlando #UnitedAsFriends ❤️

Lady Gaga Out and about in Los Angeles, CA 19/6/2016

20. června 2016 v 16:39 | john |  Candids
Lady Gaga byla včera zachycena po indoor cyclingu, na který si zašla do centra SoulCycle v Los Angeles.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Diane Warren: "Oscara jsem měla vyhrát já a Gaga, ne Sam Smith"

18. června 2016 v 9:46 | john |  news
Skladatelka Diane Warren poskytla rozhovor pro Larryho Kinga [LINK], během kterého například mluvila o tom, jak obrečela fakt, že její společný song s Lady Gaga, "Til It Happens To You," nezískal Oscara, a také prozradila, že s Lady Gaga spolupracovala na dalších skladbách, které by se mohly objevit na jejím připravovaném albu.

"Brečela jsem dvakrát: při vystoupení Gaga a pak při 'Vítězem je... ne můj song.' Ale víc jsem brečela poté, co Gaga vystoupila. Celé publikum bylo na nohou. Myslím, že si všichni, včetně mě, mysleli, že vyhrajeme. Vítězem se stal song Sama Smitha z Jamese Bonda, který nikdo skutečně neslyšel. Myslím, že i pro samotného Sama to bylo šokující."

"Nemyslím tím, že by ho neslyšel nikdo, ale jen si myslím, že faktem je, že moje píseň má svůj vlastní život a přetrvá hodně dlouho," dodala Diane.

Diane Warren byla na Oscara nominovaná už celkem 8x, ale ani jednu nominaci zatím neproměnila ve vítězství. Skladba "Til It Happens To You," kterou Diane a Gaga nahrály pro dokument The Hunting Ground, sice Grammy ani Oscara nezíkala, ale tento týden se dostala do užšího výběru skladeb, které by mohly získat nominaci na televizní a filmovou cenu Emmy Award.

Diane v rozhovoru dále potvrdila, že s Gaga napsala několik dalších písní, které by se mohly objevit na pátém albu Lady Gaga, které by mohlo vyjít ještě koncem roku.

"Je tu pár písní, které miluje, tak doufejme, že se na albu objeví."

Lady Gaga si zahraje ve filmu A STAR IS BORN

17. června 2016 v 7:34 | john |  news

Lady Gaga by si měla zahrát v remaku filmu A STAR IS BORN!

Tento týden bylo prozrazena informace, podle které se jedná o obsazení Lady Gaga do připravovaného filmu "A Star Is Born." Jedná se o remake filmu z roku 1937 a Gaga by si v něm měla zahrát po boku herce Bradleyho Coopera. Cooper se také ujme režie snímku.

Původní film byl tedy uveden už v roce 1937 a zazářila v něm Janet Gaynor a Fredric March. Děj je soustředěn na filmovou hvězdu, která pomáhá ctižádostivé mladé herečce najít slávu, a to i přesto, že hercův věk a sklony k alkoholismu se postaraly o úpadek jeho vlastní kariéry.

Warner Bros. pracuje na remaku filmu A Star Is Born už roky. Od roku 2011 je do práce na projektu zapojen i režisér filmu American Sniper, Clint Eastwood. Původně měla hlavní ženská role připadnout Beyoncé, ale v době, kdy jí měla být nabídnuta, zpěvačka otěhotněla, a tak z plánu sešlo. Ještě nedávno stále kolovaly drby, podle kterých měla se s Beyoncé mělo stále počítat, ale tyto informace vyvrátil sám Cooper.


Zprávy o možném obsazení Lady Gaga se začaly šířit ihned poté, co byla Gaga spatřena v přítomnosti Bradleyho Coopera. Gaga a Cooper byli teprve před pár týdny zachyceni paparazzi, jak na motorce Ducati odjíždí z restaurace.

Gaga má už za sebou i kamerové zkoušky a podle dostupných informací udělala na tvůrce velký dojem.

"Směr projektu postupuje k tomu, aby se Lady Gaga dala do práce s Bradley Cooperem na remaku A Star Is Born. Gaga už byla na zkouškách a studiu se výsledek moc líbil. Očekává se, že jednání začne již brzy," píše Deadline Hollywood.


Lady Gaga sice je spíše známá pro působení v pop music, ale v posledních letech se spíše věnuje hraní. V roce 2012 pracovala na menších rolích ve filmech Machete Kills a Sin City 2. V loňském roce si však odbyla svůj televizní debut v seriálu American Horror Story: Hotel, kde ztvárnila postavu The Countess, za kterou jí byl udělen Zlatý glóbus. Tento týden bylo navíc odhaleno, že Gaga je mezi finalisty pro nominaci na cenu EMMY (jak za roli The Countess, tak za titulní skladbu k dokumentu The Hunting Ground). Tvůrce seriálu AHS, Ryan Murphy, obsadil Lady Gaga i do 6. sezóny seriálu. Téma, název a pár dalších podrobností mělo být oznámeno už tento týden, ale z důvodu smutku z tragédie v Orlandu byla schůzka týmu AHS přesunuta. Natáčení seriálu však mělo začít už začátkem června. Herec Leslie Jordan, který se objevil ve 3. řadě Coven, nedávno prozradil, že se do seriálu vrací a že 7. července bude natáčet právě s Lady Gaga: "Celé léto mám plno, ale 7. 7. se vracím do American Horror Story s Lady Gaga." Co se týká působení Lady Gaga v hudebním světě, tak po vydání alba ARTPOP (2013) se umělkyně spíše věnuje zpěvu tradiční a jazzové hudby, ale nezapomíná ani na vlastní tvorbu a už přes rok pracuje na pátém studiovém albu, které by ráda vydala ještě koncem roku.