Prosinec 2013

BEST LADY GAGA MOMENTS OF 2013

31. prosince 2013 v 18:00 | john |  Specials
Připravil jsem pro Vás Top 20 Momentů Lady Gaga za rok 2013. Vybral jsem různé zlomové okamžiky kariéry Lady Gaga, speciální vystoupení, úspěchy a další projekty, které se Lady Gaga letos povedly.

Lady Gaga's 'Do What U Want' feat. Christina Aguilera will be released on January 1st, 2014!

31. prosince 2013 v 12:49 | john |  news
Americký portál Amazon.com dnes oficiálně potvrdil vydání singlu Lady Gaga "Do What U Want" ve spolupráci s Christinou Aguilerou! Verze posledního singlu Lady Gaga, na které spolupracovala zpěvačka Christina Aguilera, vyjde už 1.1.2014.


Singl "Do What U Want" v původní verzi Lady Gaga feat. R. Kelly byl vydán 21.října 2013. K této verzi byl natočen i videoklip, který režíroval Terry Richardson. Kvůli skandální minulosti R&B zpěváka R. Kellyho, která jej opět v posledních týdnech dostihla, se však vydavatelství Gaga rozhodlo raději klip nevydat, protože obsahuje příliš provokativní scény.

17.prosince Lady Gaga vystoupila se singelm na finále americké show The Voice, kde se ní na pódium připojila zpěvačka Christina Aguilera, která zpívala novou část skladby, která do té doby patřila do sólo verze singlu. Společné vystoupení Gaga s Christinou sklidilo obrovský úspěch, a proto se všichni shodli na tom, že song "Do What U Want" se nahraje znovu a tentokrát s vokály Christiny Aguilery. Produkce songu se ujal DJ White Shadow, který informaci o speciálním remixu singlu DWUW potvrdil fanouškům na Twitteru. Za pár dnů vše prozradila i sama Christina, která na Twitter napsala, že pracuje na něčem speciálním a poslala fotku z nahrávacího studia.

Lady Gaga: Top Outfits Of 2013

31. prosince 2013 v 11:35 | john |  Specials
Lady Gaga se nám v letošním roce ukázala v desítkách různých outfitů. V celém článku najdete přehled těch nejpovedenějších. Který z nich je Váš oblíbený?

Lady Gaga: TOP 10 MAGAZINE COVERS OF 2013

30. prosince 2013 v 18:32 | john |  Specials
Lady Gaga v letošním roce ozdobila hned několik titulních stran různých magazínů. Nutno přiznat, že každá série fotografií se povedla. V celém článku jsem pro Vás připravil Top 10 obálek časopisů s Lady Gaga. V přiložené anketě můžete hlasovat pro tu nejlepší.

LADY GAGA: TOP 10 VIDEOS OF 2013

30. prosince 2013 v 16:53 | john |  videos
Letošní rok byl na vystoupení Lady Gaga štědrý a všechna vystoupení se jí skutečně povedla. Tady jsem pro Vás vybral Top 13 nejlepších vystoupení Lady Gaga za uplynulý rok 2013. Které z letošních vystoupení se Vám líbilo nejvíce?

Lady Gaga Nominated for a RAZZIE for Worst Supporting Actress

30. prosince 2013 v 10:29 | john
Před pár dny byly zveřejněny před-nominace na filmové ceny Razzie Awards (Zlatá Malina), které jsou také nazývány "Anti-Oscars" a tedy oceňují "nejhorší" herce, herečky a nebo filmy. V průběžných nominacích se objevilo i jméno Lady Gaga, a to v kategorii "Worst Supporting Actress". Gaga si nominaci vysloužila za vedlejší roli ve filmu Roberta Rodrigueze "Machete Kills". Kromě Lady Gaga se v nominacích objevila i například oscarová Kate Winslet, Winona Ryder, Lindsay Lohan nebo Helena Bonham Carter. Loni si sošku "zlaté maliny" v kategorii "Worst Supporting Actress" odnesla Rihanna za roli ve filmu Battleship.

Worst Supporting Actress
Salma Hayak - GROWN UPS 2
Winona Ryder - HOMEFRONT
Kate Bosworth - HOMEFRONT and MOVIE 43
Lady Gaga - MACHETE KILLS
Sofia Vergara - MACHETE KILLS and ESCAPE FROM PLANET EARTH
Kate Winslet - MOVIE 43
Lindsay Lohan - SCARY MOVIE 5
Kim Kardashian - TEMPTATION
Katherine Heigl - THE BIG WEDDING
Diane Keaton - THE BIG WEDDING
Susan Sarandon - THE BIG WEDDING
Abigail Breslin - THE CALL
Helena Bonham Carter - THE LONE RANGER
Shirley MacLaine - THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY
ostatní před-nominace najdete ZDE

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak když už jsme u těch anti-úspěchů, tak na webu hudební televize Vh1 se objevil žebříček "The Biggest Flops Of 2013", ve kterém Vh1 vybrala podle sebe Top 10 největších hudebních propadáků letošního roku. Na 1.místě se v žebříčku umístilo nové album Lady Gaga "ARTPOP". Umístění televize zdůvodnila hlavně tím, že se alba neprodalo tolik kopií, jak se předpokládalo. Hned po Lady Gaga a jejím albu se na 2.pozici objevil mini-film Lana Del Rey - "Tropico". V žebříčku se dále umístilo album Britney Spears - "Britney Jean" a nebo druhé pokračování alba Justina Timberlake - "The 20/20 Experience Pt. II". (Celý žebříček Vh1 najdeze zde → The Biggest Flops Of 2013)

"Možná, že za deset let, se fanoušci a kritici za tímto albem ohlédnou a najdou na něm něco speciálního, co hudbě toto album přineslo. Do té doby však bude ARTPOP považováno jen za masivní komerční selhání, které je spíše zaměřené na senzační propagační kousky než na hudbu. Vzhledem k tomu, že Gaga s každým svým dalším albem překonává samu sebe, tak není divu, že ARTPOP bylo pod takovým tlakem. Nicméně nikdo necítí větší bolest z neúspěchu než její nahrávací společnost, která v tvorbě tohoto alba s podivným ziskem utopila 25 milionů dolarů, zatímco Lorde, Katy Perry a Miley Cyrus snadno přišly k úspěchu a pozornosti."

K žebříčku bych jen dodal, že Lorde i Miley Cyrus letos prodaly méně alb než Lady Gaga a nového alba Katy Perry se prodalo skoro stejně, jako alba Gaga, takže důvod Vh1 není příliš objektivní. Alba ARTPOP se za dva měsíce prodalo přes 1,3 milionu kopií. Je škoda, že Gaga nevolila jiné singly (alespoň pro začátek), a hlavně měla zopakovat to, co udělala při The Fame Monster. Album vydala 18. a 23.listopadu a už 27.listopadu se vrhla na turné. Albu, singlům i popularitě Lady Gaga by to jistě jen prospělo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
+ Simon Cowell se nedávno nechal slyšet, že hudební fanoušci po celém světě mají prý už dost Lady Gaga. Simon dále řekl, že kolem Lady Gaga byl strašně velký humbuk a letos bylo všude, ale přesto všechno si myslí, že by její kariéra mohla být u konce. V jednom britském rádiu se Simon nechal slyšet:

"Myslím, že letošní rok byl celkově velmi dobrým rokem pro hudbu. Mám pocit, jako by se songy zase vrátily do módy. někteří lidé mělo skvělý rok a někteří zase špatný. Je to docela zajímavé, že po všem tom humbuku okolo Lady Gaga je to skoro, jako by jí lidé měli už prostě dost."

Simon v rozhovoru chválil Beyoncé za její způsob vydání nového alba, které sklidilo obrovský úspěch, a závěrem dodal, že si myslí, že právě kariéra Beyoncé bude delší než kariéra Lady Gaga...

Doufejme, že rok 2014 bude pro Lady Gaga příznivější a že se hloupé řeči o konci její kariéry nepotvrdí.

UK Albums Chart: ↑#26 Lady Gaga - ARTPOP

29. prosince 2013 v 19:46 | john |  news
Nejnovější album Lady Gaga "ARTPOP" se tento týden v oficiálním žebříčku UK Albums Chart umístilo na 26.místě. Album si od minulého týdne polepšilo o celých 9 pozic! V UK se alba doposud prodalo přes 100 000 kopií.

Singl "Do What U Want" však i tento týden zaznamenal pokles v žebříčku Top 40 UK Singles Chart. Pro tentokrát mu náleží 26.místo. Singl je v žebříčku 7 týdnů a jeho nejlepší umístění zatím bylo #9.

Alba ARTPOP se za letošní rok (album vyšlo 11/11/2013) celosvětově prodalo 1 300 000 kopií z toho přes 555 000 kopií v USA. O prodeji tento týden informoval Mediatraffic.

Lady Gaga will rejoin forces once again with MAC Cosmetics in 2014

29. prosince 2013 v 16:12 | john |  news
Dnes byla odhalena informace, že Lady Gaga bude v roce 2014 opět spolupracovat se slavnou kosmetickou značkou M·A·C Cosmetics. Výrobky, které ze spolupráce M·A·C Cosmetics s Gaga vzniknou, budou dostupné k prodeji na novém světovém turné Lady Gaga artRAVE: The ARTPOP Ball Tour, které začne v květnu.

Lady Gaga spolupracovala se značkou M·A·C Cosmetics už v letech 2009 a 2010. První spolupráce zahrnovala společnou kampaň s legenrádní popovou zpěvačkou Cyndi Lauper. Výtěžek z kampaně M·A·C VIVA GLAM Campaign, který zahrnoval rtěnky a lesky na rty, byl použit na výzkum a boj proti AIDS. O rok později byla Gaga tváří značky znovu a kampaň opět zahrnovala rtěnku a lesk na rty. Obě kampaně byly velmi úspěšné a první kampaň dokonce už týden po uvedení překonala všechny předchozí kampaně, se kterými společnost ve své 16leté historii přišla. Společná kampaň Lady Gaga a Cyndi Lauper a následná kampaň samotné Lady Gaga do července 2012 dohromady vynesly přes 200 milionů dolarů.

Lady Gaga: Patrick Demarchelier Photoshoot 2013

29. prosince 2013 v 10:10 | john |  Photoshoot 2013
Fotografie z photoshootu Lady Gaga, který nafotil Patrick Demarchelier pro magazín GLAMOUR:
zbytek photoshootu najdete →ZDE

Lady Gaga and Taylor Kinney spotted at a restaurant in Lancaster, PA 27/12/2013 (PHOTO)

28. prosince 2013 v 15:17 | john |  Candids
Lady Gaga a její přítel Taylor Kinney byli včera zachycena v jedné restauraci v Lancasteru v Pennsylvanii, kam si zašli na večeři:

FASHION Magazine: Lady Gaga Talks VMAs & Red Carpet

28. prosince 2013 v 14:05 | john |  news
Lady Gaga v rozhovoru pro kanadský magazín FASHION exkluzivně prozradila svůj názor na všechny ty červené koberce, které předchází velkým událostem, jako je například předávání různých ocenění. Gaga dále odhalila, že na letošní ceny MTV VMAs měla připraveno něco speciálního, ale MTV ji to nenechalo uskutečnit...

"Celý můj život je zasraný červený koberec. Červený koberec se stal směšnou věcí. Všechny ty ženy hladoví, aby vypadaly úžasné, protože je to jejich velký moment? Proč by je tisk neměl každý den zbožňovat za to, že nás baví? Využívám červený koberec jako pódium. Měla jsem něco udělat na VMAs, ale nenechali mě to uskutečnit. Byla jsem kvůli tomu hodně naštvaná. Chtěla jsem, aby na červeném koberci bylo pět nebo šest Gaga všechny v kostýmech z mých videoklipů. Na VMAs se událo hodně vzrušujících věcí, takže to bylo divné, že jsem nemohla udělat tohle."

Lady Gaga - Fashion Magazine (Canada, February 2014)

28. prosince 2013 v 11:51 | john |  Magazines Scans
Objevily se scany z nejnovějšího čísla kanadského magazínu FASHION na jehož obálce se objevila Lady Gaga. Časopis použil fotografie od Inez & Vinoodh.
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Lady Gaga on SMAP X SMAP (Preview)

28. prosince 2013 v 11:38 | john |  videos
6.ledna 2014 bude v japonské televizi premiéra pořadu SMAP X SMAP, ve kterém se objeví Lady Gaga i se svým otcem Joe Germanotta.

United World Chart - Weeks Chart & Year End Chart

27. prosince 2013 v 23:08 | john |  news
Album Lady Gaga "ARTPOP" se tento týden umístilo na 14.místě ve světovém prodejním žebříčku United World Chart. Mediatraffic, tvůrci žebříčku, zveřejnili, že za poslední týden se alba prodalo 122 000 kopií. Celkový celosvětový prodej ARTPOP činí 1 310 000 kopií. Album bylo vydáno 11.listopadu 2013.

Week 1: 58,000 (Japanese Sales Only) [#11]
Week 2: 553,000 [#1]
Week 3: 132,000 [#3]
Week 4: 195,000 [#4]
Week 5: 131,000 [#10]
Week 6: 118,000 [#14]
Week 7: 122,000 [#14]
Total: 1,310,000

→UNITED WORLD CHART - YEAR-END CHART 2013←

-- ALBUMS --
#1 Bruno Mars - Unorthodox Jukebox (4,0 milionu kopií)
#2 Justin Timberlake - The 20/20 Experience (3,8 milionu kopií)
#3 Daft Punk - Random Access Memories (3,1 milionu kopií)
#4 Eminem - The Marshall Mathers LP 2 (2,9 milionu kopií)
#5 Pink - The Truth About Love (2,9 milionu kopií)
...
#13 Rihanna - Unapologetic (1,9 milionu kopií)
#14 Katy Perry - Prism (1,8 milionu kopií)
...
#18 Adele - 21 (1,6 milionu kopií)
...
#20 Jay-Z - Magna Carta... Holy Grail (1,5 milionu kopií)
...
#23 Lana Del Rey - Born To Die (Paradise-Edition) (1,4 milionu kopií)
#24 Beyoncé - Beyoncé (1,4 milionu kopií)
#25 Lady GaGa - ARTPOP (1,3 milionu kopií)
#29 Miley Cyrus - Bangerz (1,2 milionu kopií)
.....

Mediatraffic také zveřejnil seznam nejprodávanějších alba za rok 2013. Vůbec nejprodávanějším albem roku bylo album Bruno Mars - "Unorthodox Jukebox", kterého se prodaly 4 miliony kopií. Album Lady Gaga "ARTPOP" se umístilo na 25.místě s prodejem 1,3 milionu kopií. Celý seznam najdete zde:


-- TRACKS --

Žebříčku nejprodávanějších singlů za rok 2013 vévodí hit Robin Thicke "Blurred Lines", který u Mediatraffic získal celkový počet 11 633 000 bodů. Singl Lady Gaga "Applause" se v žebříčku Top 40 nejúspěšnějších singlů roku 2013 umístil na 23.místě. Singl získal 3 816 000 bodů. Celý seznam najdete zde:


Lady Gaga: NEW Tweet! (27/12/2013)

27. prosince 2013 v 20:10 | john |  news
Lady Gaga dnes na svém Twitteru zanechala novou zprávu pro své fanoušky. Dodatečně jim přeje krásné vánoční svátky - původní tweet, který chtěla poslat mnohem dříve, se ji nepodařilo odeslat...

"můj vánoční tweet se nepodařilo odeslat :( Veselé Vánoce!!! každým rokem jsem víc a víc vděčná, že mám a miluju monsters *ŠIŘTE LÁSKU* - Venus"


"Do What U Want" remains #16 on Billboard Hot 100!

27. prosince 2013 v 15:28 | john |  news
Lady Gaga drží tento týden v USA jako přilepená. Druhý singl "Do What U Want" ft. R. Kelly je i pro tentokrát v hlavní singles chart Billboard Hot 100 na 16.místě. Ani celé album ARTPOP si od minule nepohoršilo a ani nepolepšilo a druhý týden v řadě mu náleží 18.pozice. Doposud se alba ARTPOP v USA prodalo přes 500 000 kopií.

Co se týká singlu "Do What U Want", tak jeho budoucnost je samozřejmě nejistá, ale je dost možné, že si již brzy přilepší. Gaga svůj singl původně nahrála ve featuringu s R&B hvězdou R. Kelly, který se měl objevit i v oficiálním videoklipu. Slavného zpěváka se však drží jeho skandální minulost, protože před lety byl trestně stíhán za sexuální napadení. Videoklip, který se Gaga s R. Kelly rozhodla natočit je však plný skandálních a provokativních záběrů, a tak se premiéra klipu stále jen oddaluje a podle drbů bude nakonec vše jinak. A jak? Před týdnem Gaga se singlem DWUW vystoupila v pořadu The Voice a při vystoupení ji doprovodila úžasná Christina Aguilera. Jejich duet měl nevídaný úspěch, a tak bylo rozhodnuto, že se natočí nová verze songu "Do What U Want", která bude namísto vokálů R. Kellyho obsahovat nový part, který nazpívá právě Christina. Podle nepotvrzených zpráv se již pracuje na nové verzi klipu, ve kterém se objeví Gaga společně s Xtinou.

Tento týden tedy singl "Do What U Want" obhájil svoji pozici v žebříčku a předchozí singl "Applause" klesl o 5 míst. Příští týden by se však vše mohlo obrátit, protože aktuální prodej singlů na US iTunes vypadá takto: #21 Applause, #34 Do What U Want

BILLBOARD:
Do What U Want
(=) #16 Billboard Hot 100
(↑) #13 Radio Songs
(↑) #14 Digital Songs
(↑) #8 Pop Songs

Applause
#25 Billboard Hot 100
#19 Pop Songs
#3 Dance/Electronic Songs
#2 Dance/Electronic Digital Songs
#2 Dance/Electronic Streaming Songs

ARTPOP (The Album)
#18 Billboard 200
#1 Dance/Electronic Albums

Lady Gaga spotted in New York City (26/12/2013)

27. prosince 2013 v 10:53 | john |  Candids
Lady Gaga byla včera spatřena v New York City, kde se setkala s několika svými fanoušky:

ARTPOP is now certified Gold in USA!

27. prosince 2013 v 10:50 | john |  news
Album Lady Gaga "ARTPOP" bylo tento týden oceněno ZLATOU deskou za prodej v USA. Prodejnost alba v Americe přesáhla hranici 500 000 kopií. Ocenění za prodej albu udělila asociace RIAA (The Recording Industry Association of America).


+ Populární web PopJustice zveřejnil seznam nejlepších singlů za rok 2013. Zatím poslední singl Lady Gaga "Do What U Want" byl jmenován 6.nejlepším singlem roku 2013 a hit "Applause" se umístil na 14.pozici. Celý seznam Top 45 Singles Of 2013 najdete ZDE

VIDEOS: Lady Gaga performs Gypsy on Sukkiri

27. prosince 2013 v 10:01 | john |  videos
V japonské televizi byl odvysílán záznam z vystoupení Lady Gaga v pořadu Sukkiri. Gaga vystoupila s akustickou verzí skladby "Gypsy" a poskytla další interview. Vystoupení se natáčelo začátkem měsíce.
Gypsy (acoustic)/ INTERVIEW PT.1/ INTERVIEW PT.2

+ vystoupení s akustickou verzí hitu "Applause" →VIDEO