Lady Gaga 'FAME' - The First Ever Black Eau De Parfum (REVIEW)

26. září 2012 v 22:00 | john |  news
Když společnost COTY oznámila, že spolupracuje se zpěvačkou Lady Gaga na jejím prvním vlastním parfému, tak už tehdy bylo jasné, že vůně jedinečné Lady Gaga bude stejně originální jako je ona sama - a skutečně se tak stalo. "FAME" je dechberoucí vůně, která se ihned po vydání stala hitem (6 milionů prodaných kusů za pouhý týden je toho důkazem), a to nejen díky svému originálnímu podání, v krásném flakónku a uzávěrem ve tvaru "pracky", která značí pozdrav Lady Gaga a jejích fanoušků, kteří se nazývají "Little Monsters" a nyní se dá říct, že je to již legendární znak všech příznivců zpěvačky Lady Gaga.
[...]

Černá parfémová voda je "temná jako duše slávy", ale po aplikaci, která se doporučuje přímo na pokožku ve vzdálenosti 15 cm, se stane neviditelnou a nenechává žádné stopy ani na pokožce a ani na oblečení. Parfém Lady Gaga byl vytvářen inovativní fluidní technologií. Tato technologie si vyžádala dva roky velmi důkladného testování a sledovalo se hlavně to, zda parfémová voda barví, či ne. Dle oficiálních zdrojů 99% spotřebitelů uvedlo, že parfém nezanechává žádné skvrny na látkách a 96% dotazovaných uvedlo, že Lady Gaga Fame Eau de Parfum nezanechává stopy ani na kůži.

Ačkoliv jsem muž a parfém v podstatě není určen pro muže, tak jsem se i přesto do recenze pustil s chutí, protože "FAME" není jen další obyčejná vůně, kterou si usmyslela jen další celebrita a vše co udělala bylo jen to, že propůjčila svoji krásnou tvář bezduché vůni, která za chvíli omrzí. Nutno zmínit, že Lady Gaga přímo navrhla svoji první vůni a měla jasné požadavky, které se týkaly vzhledu a vůbec celé prezentace tohoto parfému. Samozřejmě velký podíl na vzniku parfému má i tým Haus Laboratories, se kterým zpěvačka spolupracovala. Původně Lady Gaga žádný parfém vydat nechtěla, protože je to přeci jen velmi kvalitní umělkyně a vše co ji zajímá je hudba a její fanoušci, se kterými vše moc ráda sdílí. Naštěstí si pak vše rozmyslela a díky jejímu rozhodnutí je vůbec první černý parfém v transparentním flakonu na světě.

Přejděme ale k tomu nejhlavnějšímu a tím je to, jak vlastně první parfém Lady Gaga, který pojmenovala jednoduše "FAME" (Sláva), doopravdy voní. Vůně nevytváří obvyklou "pyramidu vůní", ale dělí se na temné a světlé akordy.

Základem TEMNÉHO akordu je jedovatá rostlina, Belladonna, nebo-li rulík zlomocný. Rulík se stal hlavní složkou parfému proto, protože Lady Gaga, dle svých vlastních slov, přímo miluje vůni rulíku a k tomu to nebezpečí, které z jedovaté rostliny čiší - to miluje Gaga jistě ještě víc. Další položkou z temné složky FAME je pálené kadidlo, které má vytvářet "sladké a fatální pokušení". Mezi temnou a světlou složkou se však nachází ještě jedna složka - "smyslné akordy", do které se rozvíjí temná složka. Smyslné akordy zahrnuje tekoucí med, šafrán a meruňky, jejichž vůni Lady Gaga zbožňuje, takže v jejím parfému zajisté nemohla chybět.

No a pak jsou tu složky ze SVĚTLÉHO akordu, které tvoří velkolepost parfému. Světlé akordy zahrnují vůni exotické tygří orchideje a jasmínu sambakového.

Díky velmi nezvyklým a extravagantním složkám je parfém úplnou poezií vůní a tvoří velmi krásnou, sladkou vůni. Vůně je intenzivní, ale určitě vás z ní nerozbolí hlava tak, jako to dokážou mnohé parfémy. Navíc vůně Vám vydrží dlouhé hodiny a dávkování je vytvořeno tak, že jedna aplikace bohatě stačí. Zkrátka a jasně, vůně je velmi zajímavá a příjemná. Parfém FAME je však i důkazem českého přísloví - "Jaký pán, takový krám". Vůně FAME je totiž stejně jako Lady Gaga, velmi tajemná a velmi sexy. Gaga se přímo nechala slyšet, že její parfém je jako stvořený ke svádění a navíc slibuje, že ženy, které její parfém použijí, budou nápadníky přímo přitahovat.


Reakce na parfém FAME jsou různé, protože každému sedí něco jiného. Někdo tvrdí, že chvíli po aplikaci parfému lze cítit jen "cukr" nebo nějakou sladkou složku, což jak jsem se měl možnost sám přesvědčit, není vůbec pravda. Vůně je skutečně velmi zajímavá, pestrá a rozhodně nezklame. Od přímo nádherného flakonku, který byl vytvořen z čirého skla, se zlatým uzávěrem ve tvaru "pracky s drápy" až po provokativní černou tekutinu je FAME jedním z nejoriginálnějších parfémů poslední doby. Je vidět, že se Lady Gaga skutečně snažila být opět vpředu a hlavně nechtěla zklamat, nebo nějak veřejnost ošidit dalším laciným "celebrity patokem". I když parfém nevoní po krvi a spermatu tak, jak Gaga loni avizovala, tak je rozhodně o co stát. Ani cena parfému není až tak vysoká na to, jak se další projekt Lady Gaga povedl.

Parfém lze zakoupit hned ve třech provedeních, a to výhradně v parfumeriích SEPHORA:. Ceny jednotlivých provedení jsou následující: EdP 30 ml pořídíte za 730 Kč / 29 €, EdP 50 ml za 990 Kč / 39 € a poslední verzi EdP 100 ml Ultimate Masterpiece lze zakoupit v ceně 1990 Kč / 79 €.


Parfém Lady Gaga, FAME, je v České republice v prodeji pouze v parfumeriích SEPHORA:
http://www.sephora.cz/
https://www.facebook.com/sephora.czKromě parfému si můžete svoji "voňavou GAGA edici" doplnit o mýdlo, sprchový gel a tělové mléko - opět je vše v černé barvě SLÁVY. Tyto vychytávky lze zakoupit opět v parfumeriích Sephora a ceny se pohybují od 250,- do 600,- Kč.

Abych nějak shrnul, tak první parfém mladé umělkyně LADY GAGA je skutečně výjimečným zážitkem a příjemným překvapením. Elegantní a velmi sexy vůně podávaná v úžasně designérky řešeném flakonku nezaujme jen Vaše oči, ale hlavně čichové buňky. Osobně nemám co vytknout snad jen to, že ještě neexistuje pánská verze FAME.

A komu že za celý "projekt" FAME můžeme poděkovat? Hlavními vývojáři sladké "SLÁVY" jsou sama LADY GAGA a pan parfumér Richard Herpin - hlavní parfumér ve spolupráci s Honorine Blanc a Nathalie Lorson ze společnosti Firmenich.


Za špičkovou reklamní kampaň, která obsahuje provokativní, ale trefné fotografie a šokující propagační film, vděčíme módnímu fotografovi a režiséru Stevenu Kleinu, který skutečně odvedl bravurní práci.


Dále bych chtěl moc a moc poděkovat paní Zuzaně Čulen a společnosti Coty Česká republika s.r.o. http://www.coty.cz za zaslání parfému a doplňků FAME, velmi si toho vážím.

Oficiální webová stránka parfému LADY GAGA, FAME, na které najdete všechny informace, je: http://www.hauslaboratories.com/

http://www.facebook.com/#!/manifestooflittlemonsters
http://www.facebook.com/#!/ladygaga
http://www.facebook.com/#!/HausLaboratories
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 27. září 2012 v 9:20 | Reagovat

A já si furt nečuchla ... Jo štve mě to! :D

2 lukas lukas | 27. září 2012 v 20:17 | Reagovat

TO MÝDLO MÁM! A vůbec nevoní dámsky, spíš tak hermafroditsky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama